Okunma

Facebook Hisselerine İlgi Sürüyor mu?


12 Ağustos 2012 Pazar 16:30
Facebook Hisselerine İlgi Sürüyor mu?

Bu yılın Mayıs ayında halk arz işlemlerini (IPO) gerçekleştiren Facebook, yüksek hisse fiyatları ile dikkatini çekmişti. Borsaya girer girmez herhangi bir istikrar ya da yükseliş görmeyen Facebook hisseleri, günden güne erimeye başlamış ve yatırımcıların da tepkisini çekmişti.

Hala istenilen seviyede olmayan Facebook hisseleri, Facebook yönetimini de zorluyor. Gelir modelleri konusunda çeşitli yöntemler denemeye çalışan Facebook‘un son hamlesi yüklenen fotoğraflar üzerinden kartpostal bastırarak buradan bir gelir elde etmekti.

Zuckerberg görevi bırakacak mı?

Yatırımcıları tarafından da baskı altında bulunan Facebook‘ta, yönetimin yakın gelecekte değişmesi bekleniyor. Aynı zamanda CEO’luk görevini üstlenen Facebook kurucusu Mark Zuckerberg yerine, yönetimsel konuda daha tecrübeli bir ismin getirelerek, Zuckerberg‘ün sadece Facebook‘un yaratıcı tarafında destek olarak çalışmaya devam etmesi gündeme gelebilir.

Netflix ve Microsoft, Facebook’un arkasında

Bazı yatırımcılar Facebook‘ta hisselerinin düşüşünden memnun değilken, Facebook‘tan hisse almaya devam edenler ve hisse değerli düşmesine rağmen elindeki hisseleri stokta tutan firmalar da var. Örneğin, Netflix CEO’su Reed Hastings, Facebook‘tan 1 milyon dolar değerinde bir hisse satın almış durumda. Microsoft da, zarara rağmen elindeki Facebook hisselerini korumayı sürdürüyor.

:: Facebook Hisselerine İlgi Sürüyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook Hisselerine İlgi Sürüyor mu?”

  1. HapS dedi ki:

    2 senedir söylüyorum evim olsa satar facebook hissesi alırdım

  2. SDN Okuru dedi ki:

    destekleyen firmalarla batma ümidiyle

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Dün diyordunuz acaba 1 trilyon dolar değere ulaşır mı diye desenize haber yalan oldu. 😀

" Facebook Hisselerine İlgi Sürüyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Hisselerine İlgi Sürüyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Hisselerine İlgi Sürüyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "