Facebook Holokost’u inkar eden paylaşımları yasaklıyor


13 Ekim 2020 Salı 12:30
Facebook Holokost’u inkar eden paylaşımları yasaklıyor

Facebook, platformundaki Holokost ile ilgili reddedici veya değersizleştiren tüm içerikleri kaldıracağını duyurdu. Şirket, attığı bu adımla nefret söylemi politikalarının genişlemesini durdurmak ve küresel olarak gelişen anti semitist artışın önüne geçerek gençler arasında artan Holokost karşıtı endişe verici yorumların yayılmasını da sonlandırmayı amaçlıyor.

Facebook Holokost ile bilgileri inkar eden hesapları kapatıyor

Sosyal medya platformu, daha önce Holokost’u inkar eden içeriklerin platformunda barınması nedeniyle oldukça ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Konuyla ilgili harekete geçmeye karar veren Facebook, bu tarz içerikleri kaldırmanın yanı sıra bu yılın sonundan itibaren konuyla ilgili terimler arayan herkesin üçüncü parti güvenilir kaynaklardan sağlanılan bilgilere yönlendirileceğini de söyledi.

Facebook Holokost

Konuyla ilgili bir blog gönderisi paylaşan Facebook’ta içeriklerden sorumlu başkan yardımcısı Monica Bickert, bu tarz adımların bir gecede atılamayacağının ve sistemlerini yaptırımlar konusunda geliştirmeleri gerektiğinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca CEO Mark Zuckerberg de paylaştığı gönderide Holokost’u savunmanın ve ifade özgürlüğünün arasındaki ince çizgiye vurgu yaptı.

Henüz bu yılın başında sosyal medya sitesi, Yahudi toplumunun dünyayı yönettiği algısını aşılamaya çalışan klişeleri yasaklayacağından bahsetmişti. Ancak kısa bir süre sonra yayınlanan bir rapor, firmanın bu beyanının tam tersi bir algoritma kullandığını belirtmişti. Öyle ki şirketin algoritması tam tersine Holokost’u inkar edici paylaşımlara aktif olarak teşvik ediciydi. Zira geçtiğimiz yıllarda Zuckerberg paylaşımları ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirerek inkarlara tolerans sunmuştu.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook Holokost’u inkar eden paylaşımları yasaklıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  holokost ney la

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Facebookun ölümü olur.. Sosyal medya yalan-yanlış doğru ya bakmaz. Özgürlüğe bakar.. Holskost nazi soykırımı planlayanların asıl proje sahipleri israili kurduran dünyayı komiznzm kapitalizm ırk devletlerine ayrıştıranlar insan soyuna soykırım ve soygun dayatarak insanın uzaya açılımını engelleme ve insan soyunun dünyayla yok olma tehlikesini tetiklediler.. bu anlamda sosyal medyanın bu konuları gündeme alarak işlemesi..

" Facebook Holokost’u inkar eden paylaşımları yasaklıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Holokost’u inkar eden paylaşımları yasaklıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Holokost’u inkar eden paylaşımları yasaklıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
 2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!