Okunma

Facebook içerik üreticilerine daha çok kazandıracak


21 Nisan 2018 Cumartesi 22:00
Facebook içerik üreticilerine daha çok kazandıracak

Son zamanlarda kullanıcıların gizliliğinin sağlanmadığı gerekçesiyle gündeme yerleşen Facebook, uzun bir zaman önce de YouTube’a rakip olacağı söylentileriyle gündeme gelmişti. Ardından ise kullanıcıların paylaştığı videolara reklam yerleştirmeye başlamıştı. Şimdi ise yapacağı bir hamle ile bu videolardaki reklamları çoğaltacak ve Facebook reklamları ile video sahiplerine para kazandıracak.

Facebook reklamları, her video sahibine para kazandırmayacak

Facebook, şimdilik videoların başındaki reklamları test etme aşamasında bulunuyor. Fakat bu reklamların kısa bir süre içerisinde çoğalacağı söyleniyor. Böylece kullanıcılar, paylaştıkları videonun başına Facebook reklamları ile gelir elde edebilecekler.

Facebook Reklamları

Tabi bunun şimdiden belirlenen bazı kuralları mevcut. Öncelikle, insanlar için pek önemsenmeyen videolar, bu reklamlar için kesinlikle uygun olmayacak. Sadece buna uygun olması da yetmeyecek. Sürekli aynı görüntünün döndüğü veya kendiliğinden sponsorluk içeren videolara reklam yerleştirelemeyecek.

Daha çok reklamın yer alacağı Facebook, daha önce videolarda gösterdiği reklamdan çok daha fazlasını göstermeyi planlıyor. Bunun yanı sıra yeni reklam modelleri de keşfetmeye çalışıyor. Böylece içerik üretici ve yayıncılar, Facebook üzerinden daha çok gelir elde edebilecekler. Tabi bu durumun kullanıcıları olumsuz etkileyeceği de ihtimaller arasında yer alıyor.

:: Facebook videolarının başındaki reklamlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sizce rahatsızlık veriyor mu?
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook içerik üreticilerine daha çok kazandıracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook içerik üreticilerine daha çok kazandıracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook içerik üreticilerine daha çok kazandıracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "