Okunma

Facebook için fotoğraf çerçeveleri özelliği!


08 Aralık 2016 Perşembe 20:15
Facebook için fotoğraf çerçeveleri özelliği!

Geçtiğimiz yıllarda kullanımına başlanılan Facebook profil fotoğrafı çerçeveleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Daha önceden sadece belli sayfaların oluşturup, kullanıcıların kullanabildiği fotoğraf çerçeveleri artık herkes tarafından oluşturulup kullanılabilecek.

Kendi fotoğraf çerçevenizi yapabileceksiniz

16-12/08/facebook_cerceve_olusturucu.png

Özellikle bazı ülkelerde yaşanan terör olaylarına destek ve çeşitli spor kulüplerinin kullanımı amacıyla açılan profil fotoğrafı çerçeveleri özelliği, büyük beğeni toplamıştı. Çoğu kişi tarafından kullanılan fotoğraf çerçeveleri özelliğinin herkese ne zamana açılacağı ise merak konusuydu.

Bugün itibari ile henüz bazı ülkelerde kullanıma sunulan profil fotoğrafı çerçeveleri özelliği ile birlikte sayfa yöneticileri dahil olmak üzere herkes kendi fotoğraf çerçevesini oluşturabilecek. Buraya tıklayarak ulaşılabilen çerçeve oluşturma sihirbazı, herhangi bir teknik bilgi gerektirmiyor.

Çerçevenizde kullanacağınız her öğeyi fotoğraf uygulamanızda PNG formatında saydam olarak kaydedip, yükleyip son düzenlemeleri çerçeve oluşturucu üzerinde yapacaksınız. Yüklediğiniz çerçeve, daha sonra Facebook ekibi onayından geçecek. Her çerçeve güvenlik sebepleri nedeniyle, kabul edilmeyecek.

Dahili fotoğraf uygulaması ile entegre olacak

Şirket, Snapchat özelliklerini kendi ürünlerine koymaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda testleri başlayan ve bugünlerde daha çok bölgede kullanıma sunulan yeni dahili fotoğraf uygulaması ile birlikte, oluşturulan fotoğraf çerçeveleri ve Snapchat benzeri efektler kullanılabilecek.

Ülkemizde kullanılabiliyor mu?

16-12/08/facebook_cerceve.png

Özellikle fotoğraf çerçevelerinin kullanım yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerde kullanıma sunulan yeni fotoğraf çerçevesi özelliği; şimdilik Kolombiya, Meksika, Tayvan, İngiltere ve İrlanda’da kullanıma sunuldu.

Dahili fotoğraf uygulaması ise Kanada ve Brezilya’da kullanıma sunuldu. 

Şimdilik şirketin kalbi olan Amerika’da da kullanılamayan bu özellikler, talep yoğunluğu baz alınarak gelecek vakitlerde Dünya’nın geri kalan ülkelerinde kullanıma sunulacak.

:: Profil fotoğrafı çerçeveleri, sizin için önemli mi ?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook için fotoğraf çerçeveleri özelliği!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Wooooov bayıldım. Ne yenilikmiş ***** Mürende bizi görecekmi.

" Facebook için fotoğraf çerçeveleri özelliği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook için fotoğraf çerçeveleri özelliği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook için fotoğraf çerçeveleri özelliği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "