Okunma

Facebook için Geçici Profil Fotoğrafları Geliyor!


13 Eylül 2015 Pazar 12:00
Facebook için Geçici Profil Fotoğrafları Geliyor!

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, sosyal medyanın yaygınlaşması ve insanların da bu yaygınlaşmayla birlikte farklı türlerde ihtiyaçlarının çıkmasını göz ardı etmiyor. Facebook, bunun için de kurulduğu günden beri insanların ihtiyaçlarına yönelik sürekli kendini yeniliyor. Facebook’un bu kapsamda testlerine başladığı yeni özelliği ise profil fotoğraflarını geçici olarak değiştirmeye imkan tanıyor.

Facebook’un geçici profil fotoğraflarının detayları!

Facebook, insanların toplum içinde yaşanan olaylar karşısında ve özel günlerde profil fotoğraflarını belli bir süre değiştirdiğini fark etti ve bunun üzerine yeni bir özelliği hayata geçirmek için testlere başladı. Facebook kullanıcıları, profil fotoğraflarını geçici olarak değiştirmeye yarayan bu özellik ile birlikte profil fotoğraflarını otomatik olarak değiştirebilecekler.

Kullanıcı Facebook’a profil fotoğrafını yükleme aşamasında, Facebook’un belirleyeceği bir gün, bir hafta, bir ay gibi zaman aralıklarından birini seçecek. Bu sürenin sona ermesiyle birlikte ise Facebook, geçici profil fotoğrafının otomatik olarak zaman tünelinden kaldırılmasını ve kullanıcının en son kullandığı profil fotoğrafının tekrar aktif olmasını sağlayacak.

:: Facebook’un geçici profil fotoğrafı değiştirme özelliği ile ilgili düşünceleriniz neler?
yazarAdem Çamlıkaya

Bilgisayarla tanıştığı günden beri teknoloji dünyasıyla iç içe bir yaşam süren Adem, şu anda Atatürk Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nü okuyor ve SDN'de yazarlık yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Facebook için Geçici Profil Fotoğrafları Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  nice idea

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ben bunu 2005de myspace için düşünmüştüm.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni mi? fark etmiş.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  iyi düşünmüşler açıkçası ben beğendim….

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İyi düşünülmüş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Geçici profil fotosu değiştikten sonra "falanca kişi profil resmini değiştirdi" diye zaman tünelinde paylasmasa daha güzel olur çünkü insanlar yahu bak uç günlük aciymis/yaşamış diye dusunebiliyor

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bence güzel bir özellik tebrik ederim Facebook.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Otonom yapay zekacim.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  İyi düşünülmüş

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bir takım olaylar karşında ilk önce facebook profil fotosunu değiştirip daha sonra birilerini linç eden, bir yerleri yakan yıkan bir ülkenin vatandaşları için gayet güzel bir özellik… Kim uğraşacak ki şimdi 3 gün sonra profil fotosunu değiş vs ile. Dimi ama. Tebrikler facebook.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Anlamsız

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Yaw he

" Facebook için Geçici Profil Fotoğrafları Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook için Geçici Profil Fotoğrafları Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook için Geçici Profil Fotoğrafları Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "