Okunma

Facebook için Profil Etiketleri Geliyor!


29 Temmuz 2015 Çarşamba 10:00
Facebook için Profil Etiketleri Geliyor!

Farklı sosyal medya siteleri, kullanıcılarını memnun edebilmek için yeni özellikler denemeye ya da var olan özellikleri geliştirmeye devam ediyor. Uzun zamandır Linkedin‘de görmeye devam ettiğimiz bir özellik, şimdi de Facebook‘a ekleniyor.

Ne kadar büyük bir sosyal ağ olsa da, rakiplerinin bazı özelliklerini kullanmaktan çekinmeyen Facebook, daha önce de Twitter‘da dikkat çeken hashtag özelliğini kullanmaya başlamış, fakat bu özellk Facebook‘ta pek fazla dikkat çekmemişti.

Linkedin’e benzer profil etiketleri, Facebook’a geliyor!

Bugün ortaya çıkan bir gelişme ise Facebook‘un çok yakında Linkedin‘de yer alan profil etiketi özelliğini kullanmaya başlayacağını gösterdi.

15-07/29/01-facebook-profile-tags-profil-etiketleri.png

Kullanıcıların profillerine, kendi özellikleriyle ilgili etiketler girmesiyle, kendi ilgi alanlarına uygun daha fazla kişye ulaşabilmesini sağlayan profil etiketi özelliği, uzun zamandır Linkedin‘de yetenek ve ilgi alanları adındaki bir bölümde yer alıyor.

Profil etiketleri şimdilik test edilmekte

Şimdilik etiketlerin girileceği ve takipçilerin etiketleri beğenebileceği bilinen profil etiketi özelliği ne zaman kullanıma sunulacak bilinmiyor. Daha önce Twitter‘daki hashtag özelliği ile dikkat çekmeyi başaramayan Facebook‘un profil etiketi özelliğini ne zaman kullanıma sunacak ve profil etiketi özelliğiyle nasıl bir başarı sergileyecek merak ediyoruz.

:: Sizce Facebook, profil etiketi özelliği ile başarılı olabilecek mi?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Facebook için Profil Etiketleri Geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook sosyal ağlara hükmetme yetisini korumaya çalışıyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  aman ne önemli mesele.. facebook messenger dayatmasına son verin be deyyuzlar adam gibi iş yapmış olursunuz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  güzel olur

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Gereksiz

 5. SDN Okuru dedi ki:

  nafile çaba özenti

" Facebook için Profil Etiketleri Geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook için Profil Etiketleri Geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook için Profil Etiketleri Geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "