Okunma

Facebook için yepyeni özellikler geliyor!


27 Ekim 2017 Cuma 10:27
Facebook için yepyeni özellikler geliyor!

Facebook geçtiğimiz Haziran ayında ilk kez düzenlediği Facebook Communities Summit’te grup yöneticilerinin topluluklarını büyütmelerini ve yönetmelerini sağlayacak yeni araçlar ve programlar geliştirdiğini duyurmuştu.

Pembe Teknoloji‘nin haberine göre, Facebook’un grup yöneticileri ve üyeler için geliştirdiği yeni araçlar ise kullanıcılar için yeni fonksiyonların önünü açıyor. Özellikle grup yöneticileri bu özelliklerden faydalanarak, çok daha verimli bir grup atmosferi sağlayabilecekler.

Facebook grupları için yeni özellikler

Karşılama mesajları (Welcome Posts): Grup yöneticileri için topluluk oluştururken yeni üyeleri karşılamak ve desteklendiklerini hissettirmek son derece önemli. Karşılama mesajları özelliği ile yöneticiler artık yeni üyeleri gruba tanıtmak için katılımcıları otomatik olarak etiketleyen karşılama mesajları paylaşabilecek.

Rozetler (Badges): Topluluk üyelerinin, grup liderlerini daha kolay belirleyebilmek istedikleri geri bildirimini alan Facebook, grup yöneticileri, moderatörler ve yeni üyeler için rozetler özelliğini ekledi.

facebook

Üye profilleri: Üye profilleri özelliği ile artık bir grup üyesi, başka bir üyenin adına tıkladığında, kişinin gruba özel hazırlanan profiline yönlendirilecek. Kişinin ortak ilgi alanları ya da gruptaki aktiviteleri gibi herkese açık yaptığı paylaşımlardan oluşan bilgilerin bulunacağı profil sayesinde topluluk üyelerinin, diğer grup üyelerini daha kolay tanıması amaçlanıyor.

Yeni kontroller: Facebook, grup yöneticilerinin topluluklarını büyütmelerine ve yönetmelerine yardımcı olacak yeni özellikler ekledi. Grup İstatistikleri (Group Insights), paylaşımların üyelerin en aktif olduğu zamanlara göre planlanması gibi kişiselleştirilmiş faydalı ipuçları barındıracak şekilde genişletildi.

Bu sayede hararetli tartışmaları ve grup kurallarını unutan üyeleri yönetebilmek adına yeni özellikler de kullanıma sunulmuş oldu. Örneğin yöneticiler artık bir üyenin grupta yorum yapmasını ve paylaşımda bulunmasını geçici olarak durdurabilecek ve kuralları ihlal eden üyeleri, yönettikleri birden fazla gruptan bir tıkla kaldırabilecekler.

Tüm bu yeni özelliklerin yanında sosyal medya devi, grup yöneticilerinin bir araya gelerek bağlantıda kalması için yeni programlar üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook için yepyeni özellikler geliyor!”

  1. deliman serik dedi ki:

    face ne yapacağını son bir yıldır yapacak şu oldu bunu denedi şunu denedi şöyle bir derleme yapmak zahmetine girip yapacakları yaptıkları nedir hiç bir şey faceden şu yanıtı alamadım face kitlendiğinde sss denen yer ve bu işaret nazi subaylarının toplama kamplarının yeri gibi giren daha çıkmıyor hesabı çalışması yavaşladı hergün bir sorunları çıkıyor çok konuşuyor yok yani deneceği işin son u geldi facede

" Facebook için yepyeni özellikler geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook için yepyeni özellikler geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook için yepyeni özellikler geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "