Okunma

Facebook insanları ölmeden mezara soktu


12 Kasım 2016 Cumartesi 07:07
Facebook insanları ölmeden mezara soktu

Facebook, 1,5 milyar insanın her gün takip ettiği, kullandığı önemli bir servis. Bu kadar çok insan olduğunda, hayatını kaybeden kullanıcılarla da karşılaşmak sürpriz değil. 

Facebook’un ölen kullanıcıları için özel bir uygulaması var. Yakınları o kişinin öldüğüne dair bildirimde bulunduğunda, Facebook o kişinin profil sayfasının üzerinde özel bir uyarı notu gösteriyor.

Huzur içinde yatsın, rahmetli iyi insandı

“Ahmet’i sevenlere huzur dileriz ve anısını saygıyla paylaşmaya devam ediyoruz.” 

İşte bu not artık ölen, ölmeyen çok sayıda kullanıcının profilinde kendiliğinden görünmeye başladı. Öyle ki, Facebook’un patronu Zuckerberg bile ölmüş görünüyordu.

Bu mesajlarla karşılaşan çoğu kullanıcı ise arkadaşlarının öldüğünü düşünerek şok yaşadılar.

Facebook derhal müdahale etti ve sorunun kaynağını tespit edip çözdüler. Facebook, bu hatadan dolayı üzülen, şaşıran tüm kullanıcılarından ayrıca özür dilediğini de duyurdu.

:: Siz Facebook’ta arkadaşınızın öldüğünü öğrenseniz ne tepki verirdiniz? 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Facebook insanları ölmeden mezara soktu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  geldiğimiz noktaya bak ''Ahmet ölmüş,şok yaşayanlar olmuş'' niye aramak yerine facebook da ki bir saçma yazı için şok yaşıyorsun?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  geliştiremeyince boyle oluyor hep hata hata hata

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İnsanlar facebookun esaretinden kurtulmadıkları sürece zaten ölüdürler. Yani bir hata yok

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Dur bakayım ölmüş müyüm? oohh çok şükür yaşıyormuşum…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Haha mark zuckenberg de ölmüş.

" Facebook insanları ölmeden mezara soktu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook insanları ölmeden mezara soktu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook insanları ölmeden mezara soktu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "