Facebook, Instagram tasarımına göz kırpıyor


23 Temmuz 2020 Perşembe 16:30
Facebook, Instagram tasarımına göz kırpıyor

Facebook bir süredir ABD’de yaşanan protestolara sessiz kalmasıyla eleştiri oklarının hedefindeydi. Facebook her şeye rağmen yeni pek çok özelliği deniyor. Ünlüler ya da markalar için açılan Sayfalar, Instagram ve Twitter gibi görünmeye başlıyor. Facebook Sayfalar için tasarım değişikliğine gidiyor.

Facebook Sayfalar tasarımı değişiyor

Sosyal medya devleri zaman zaman tasarım değişikliği yaparak kullanıcılarını farklı şekillerde karşılıyor. Facebook da Sayfalar için tasarım değiştiriyor. Yeni düzen ile birlikte takipçi sayıları vurgulanıyorken beğeniler ortadan kalkıyor. Şu an için test aşamasında olan bu görünüm, ilk olarak ünlüler için açılan ”Sayfalar”ın görünümünde kullanılmaya başlandı.

Eski ve yeni düzene bakıldığında bariz farklar bulunuyor. Bunlardan ilki Instagram ve Twitter düzeninde de gördüğümüz gibi profil fotoğrafının ortada vurgulu bir şekilde yer alması. Bunun yanında bir de beğeniler yerine takipçiler adlandırmasına geçildiği görülüyor.

Facebook Sayfalar

Bir profil sayfası gibi görünün bu yeni düzende Sayfanın açıklaması, kişisel profillerdeki biyografi kısmına benzetilmiş durumda. Yenilikler arasında arka taraftada değişiklikler mevcut.

Facebook belirli Sayfa sahiplerine ya da yöneticilerine yeni hesap yönetimi özelliklerine erişim sağlıyor. Kişisel profilleri ve herkese açık sayfalar arasında gezinmek artık daha kolay ve yönetici erişim izinlerini atamak ve yönetmek de daha kolay hale geliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook, Instagram tasarımına göz kırpıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Instagram tasarımına göz kırpıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Instagram tasarımına göz kırpıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar