Okunma

Facebook, Instagram’da gömü buldu!


26 Haziran 2018 Salı 11:09
Facebook, Instagram’da gömü buldu!

Dünyanın en popüler sosyal medya sitesi Facebook, 2012 yılında Instagram’ı 1 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Bu satın alım işlemi bazı çevrelerce oldukça eleştirilmişti. 1 milyar dolar gibi rekor bir ücret karşılığında yapılan bu anlaşma, bugünlerde meyvelerini toplamaya başladı. Yapılan son analizlere göre, Instagram piyasa değeri 6 yılda 100 kat artmış görünüyor.

Zamanında oldukça eleştirilen Instagram’ın Facebook tarafından satın alınması, yapılan son analizlerde Zuckerberg‘e oldukça kar getirmiş durumda. 6 yıl önce 1 milyar dolara satın alınan Instagram’ın bugünkü değerinin 100 milyar doları aştığı belirtiliyor. Bloomberg’in yaptığı bir analize göre; Instagram’ı satın almak, Zuckerberg’e 100 kattan fazla kar getirmiş görünüyor.

instagram piyasa değeri

Satın alınmasından beri sürekli büyüyen Instagram, getirdiği yeniliklerle de adından söz ettirdi. Snapchat’ten esinilerek Instagram’a getirilen hikaye özelliği, bu büyüme rakamlarında oldukça önemli bir role sahip. Artık kullanıcılarını günün her anında hikaye özelliği ile kendine bağlayan Instagram, aynı zamanda YouTube’a da rakip olmaya hazırlanıyor. 1 saat uzunluğundaki videoların yüklenebildiği Instagram’ın bir diğer yeni özelliği IGTV, önümüzdeki yıllarda Zuckerberg‘e para kazandırmaya devam edecek.

Instagram piyasa değeri daha da büyüyecek!

Geçtiğimiz yıl Facebook’un gelirleri arasında yüzde 10’luk paya sahip olan Instagram, bu yılki analiz verilerine göre oranını yüzde 16’ya çıkarmış görünüyor. Geçen hafta Instagram’ın aktif kullanıcı sayısının da 1 milyarı aştığı açıklamasını da göz önüne alırsak, Facebook için Instagram’ın önemi bir kez daha görülüyor.
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook, Instagram’da gömü buldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Instagram’da gömü buldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Instagram’da gömü buldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "