Okunma

Facebook iPad Uygulaması Ekim’de Geliyor


27 Eylül 2011 Salı 08:55
Facebook iPad Uygulaması Ekim’de Geliyor

Mashable sitesi, gizli kaynaklarından öğrendiği bilgilere göre iPad sahiplerinin uzun zamandır beklediği resmi Facebook uygulaması sonunda geliyor. Şuana kadar resmi tanıtımı yapılmayan ve çıkışıyla ilgili bir tarih verilmeyen Facebook’un iPad uygulamasının 4 Ekim’de gerçekleştirilecek olan iPhone 5 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Facebook’un iPhone uygulamasının Temmuz ayı güncellemesinin içine gizlenen ve ilk defa bu şekilde ortaya çıkan tablet uygulaması bir tanıtım çalışması mıydı bilemiyoruz, fakat ekran görüntülerinin internete düşmesinin ardından yeni güncelleme ile tablet versiyonuna erişim engellenmişti.

iPad’in çıkmasının üzerinden 2 seneye yakın bir süre geçmesine rağmen Facebook uygulamasının çıkmaması büyük eleştirilere sebep olmuştu. Uygulamanın çıkmamasının ardında söylenene göre birçok farklı sebep yatıyor. Bunlardan ilki Facebook’un uygulamasında yapmak istediklerinden bazılarını geliştirirken iOS platformuyla ilgili sorunlarla karşılaşması. Diğer bir sebep ise Facebook’un da iOS 5 ile işletim sistemine entegre olacak olan Twitter gibi bir entegrasyon düşünmesi.

Ancak beklenmeyen bir şekilde gerçekleşen Google’ın sosyal ağ atılımından sonra Facebook, elini güçlendirmek için bütün sorunları kenara bırakarak iPad uygulamasını geliştirmeye hız verdi. Apple’ın da bir sosyal ağ projesi olmadığı için Facebook iPad uygulamasının müjdesini iPhone 5 etkinliğinde vermesi bekleniyor.

Haber Kaynağı

Facebook iPad uygulamasının Haber Kaynağı bölümünde durum güncellemek ya da check in yapmak oldukça kolay.

Fotoğraf Albümü

Bildirimlere bakmak, iPhone uygulamasına göre daha kolay olmuş. Fotoğraf albümü ise iPad’in kendi fotoğraf albümüyle aynı tasarlanmış.

Sohbet

iPad kullananların Facebook ile en büyük sorunu olan sohbet kısmına çözüm de başarılı bir tasarımla giderilmiş. Facebook’un bütün menülerinde dolaşırken uygulama içinde bir yandan da sohbet etmek mümkün olacak.

Profil Sayfası

Profil sayfasında en çok dikkat çeken durum ise Zaman Tüneli’nin uygulamada olmaması. Profil sayfaları bilindik haliyle iPad uygulamasında yer alıyor.

 

:: Facebook iPad uygulamasının beklentilerinizi karşılayacağını düşünüyor musunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook iPad Uygulaması Ekim’de Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    aşkım naber

  2. celalim93 dedi ki:

    geç bile kalındığını söyleyebiliriz

  3. SDN Okuru dedi ki:

    geç kalınmış bir uygulama…

" Facebook iPad Uygulaması Ekim’de Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook iPad Uygulaması Ekim’de Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook iPad Uygulaması Ekim’de Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "