Okunma

Facebook Kendi Parasını Hazırladı


27 Ocak 2011 Perşembe 07:50
Facebook Kendi Parasını Hazırladı

Geçtiğimiz günlerde Facebook yönetimi oldukça radikal bir kararla, sanal para uygulamasına geçeceğini duyurmuştu. Facebook Credits (kredisi) adlı bu uygulama kullanıcılar kadar geliştiricileri de etkileyecek özelliklere sahip.

İlk başta site üzerindeki alışverişler de kullanılacak bu kredi zamanla 500 milyon abonelik sitenin resmi para birimi haline gelecek.

Facebook yönetimi kendi parasını yaygınlaştırmak için ilginç iş yöntemleri de hazırlamaya başladı. Bunlardan biriyse son zamanların popüler sanal iş modeli Groupon’a rakip olmaya aday özelliklere sahip.

 

4 Ortak Facebook’a Girebileceksiniz

Facebook, kullanıcıları site üzerinden satılacak ürün ya da hizmetlere arkadaşlarıyla ortaklaşa satın alabilecek. Ortaklık ne kadra artarsa, Facebook otomatik olarak kişilerin sanal paralarında o kadar indirim yapacak.

Forbes‘un haberine göre site yönetimi bu konuda oldukça iddialı işler yapmaya hazır. Ancak esas sorun, bedava hizmet vaadiyle çekilen kullanıcıların tıpkı kumar sitelerindeki gibi sanal kredilere yönlendirilmesi.

Facebook’un hâlâ üzerinde çalıştığı sistem önümüzdeki aylarda devereye girecek. Bu kredilerin, Facebook oyunlarında başarılı olanlara da verilmesi gündemde.

:: Facebook kredisi uygulamasına karşı mısınız? Siteden üyeliğinizi kapatmayı düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook Kendi Parasını Hazırladı”

  1. 0ReiS0 dedi ki:

    Bu facebook üç kağıtçının önde gideni kredi kartı ile 180 m cip aldım 200 tl ye cipide vermedi parayıda email attık adamalr diyor paranız uluslar arası trasferde takılmış 15 gün içinde cipiniz geri verilcek yada paranız iade edilcektir vermediler 2 ay oldu bu konuda ne yapa biliriz acaba?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hiç sevmiyorum şu feysbuku

  3. SDN Okuru dedi ki:

    facebook bağımsızlığını ilan etmeye yakın 🙂 parasını bastıysa, birde hutbe okutsa tam olacak.

" Facebook Kendi Parasını Hazırladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Kendi Parasını Hazırladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Kendi Parasını Hazırladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "