Okunma

Facebook Kendi Reklam Ağını Kurabilir


22 Nisan 2014 Salı 05:00
Facebook Kendi Reklam Ağını Kurabilir

Whatsapp, Instagram derken Facebook‘un mobil pazarda büyük oynamayı hedeflediği anlaşılıyordu. Neticede toplamda 20 milyar dolara yakın para ödediği bu yatırımları bir şekilde gelire dönüştürmesi lazım. Bunun yolu ise çoğu online tabanlı yapılanma gibi reklamlardan geçiyor.

Üç yıllık aradan sonra yenilenen bir temayla tekrar hayata dönen F8 zirvesinde, bu yıl yeni ürün ve fikirler yerine geliştiriciler ve onların sosyal medyaya katkıları ön planda olacak. Re/code haberine göre, Facebook devasa kullanıcı kitlesini hedefe odaklı reklamcılık için kullanıp, gelirlerini bu yolla artırmak istiyor.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/fbwts1392933978.jpg

Gelirin Yarısından Fazlası Mobil

Sosyal ağın 2013 son çeyreğinde elde ettiği 1,24 milyar dolarlık mobil reklam gelirinin toplam gelirin yarısından fazlasına denk geldiğine dikkat çeken blog yazısında, Facebook’un 30 Nisan‘da San Fransisco’da düzenleyeceği F8 konferansında kendi mobil reklam ağını duyuracağı öngörülüyor.

Yılın başında deneysel bir reklamcılık sürecine girişen Facebook, bunu “tıpkı bir mobil reklam ağı gibi” şeklinde tanımlamıştı. Yetkililer ise konunun F8 öncesi beklenen spekülasyonlardan ibaret olduğunu iddia ediyor. 30 Nisan’ı bekleyip, göreceğiz.

:: Facebook’un mobile kaymasını nasıl karşılıyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Kendi Reklam Ağını Kurabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Kendi Reklam Ağını Kurabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Kendi Reklam Ağını Kurabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "