Facebook, ‘Kontrol Bende’ planlarını anlattı


11 Şubat 2020 Salı 17:29
Facebook, ‘Kontrol Bende’ planlarını anlattı

Facebook, Güvenli İnternet Günü’nü bu yıl “Daha İyi Bir internet İçin Hep Birlikte” sloganı ile kutladı. Bu kapsamda yüzlerce öğrenciye güvenlik eğitimi verildi, internet platformlarının nasıl güvenli kullanılacağı anlatıldı. Facebook ‘Kontrol Bende’ programının üçüncü yılı için planlarını da paylaştı.

Facebook Kontrol Bende programı ile neler yapacak?

BTK’nın etkinliğinde konuşan Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörür ise Facebook’un Türkiye’deki topluluğunu güvende tutma konusuna verdiği önemi vurgulayarak sözlerine devam etti: “Türkiye’deki insanların yarısından fazlası Facebook kullanıcısı ve onların güvenliği en büyük sorumluluklarımızdan biri. Bir sosyal medya platformu olarak, kendilerini ifade edebilmeleri ve Facebook’ta bağ kurabilmeleri adına topluluğumuzu güvende tutma görevimizin farkındayız. Bu nedenle, sürekli olarak yerel politikalarımızı, ortaklıklarımızı ve eğitim programlarımızı iyileştirerek Ebeveyn Portalı, Zorbalığı Önleme Merkezi ve Dijital Okuryazarlık Kütüphanesi gibi araçlar geliştirmek için çalışıyoruz. Amacımız, Türkiye’deki insanların platformlarımızda kendi verilerini kontrol etme gücüne sahip olmaları. Kontrol Bende programı da bu çalışmaların bir ürünü ve programımızın ilk iki döneminde Türkiye’nin dört bir yanından 26.000’den fazla kişiye eğitim verdiğimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde, İstanbul’daki topluluk merkezimiz ve tüm ülkemizde açacağımız 12 uydu topluluk merkezi aracılığıyla 40 şehirde 20.000 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz.”

Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır da Kontrol Bende projesi kapsamında verdikleri eğitimler ile kişilerin çevrimiçi ortamda sosyal medyayı daha bilinçli kullanmalarını ve kendi güvenliklerini sağlamalarını amaçladıklarını söyledi. Hazır sözlerine şöyle devam etti:

KontrolBende projesi eğitimlerini gerçekleştiren gönüllü eğitmenlerimiz internet ortamında artık kendilerini daha güvenli hissettiklerini belirtiyorlar. Günlük hayatta küçük ve önemsiz gözüken konuların aslında nasıl önemli ve hayati olduğunu Kontrol Bende eğitimi ile birlikte fark ettiklerini ve bu deneyimleri dokundukları kitlelere ulaştırdıklarını dile getiriyorlar. Ayrıca, gönüllü eğitmenlerimiz çevrimiçi güvenlik konusunda bilinçlenmelerinin ve farkındalıklarının artmasının yanı sıra geniş kitlelere ulaştıkça kendi kişisel gelişimlerine de katkısının büyük olduğunu da söylüyorlar.

Projenin üçüncü yılında daha fazla insana ulaşmak ve etki alanımızı genişletmek adına uygulama illerimizi 40 ile çıkardık. Yetiştireceğimiz 180 gönüllü eğitmenimizle 20.000 kişiye ulaşmayı hedefleyerek çalışmalarımıza devam edeceğiz.“
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook, ‘Kontrol Bende’ planlarını anlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, ‘Kontrol Bende’ planlarını anlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, ‘Kontrol Bende’ planlarını anlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  2. 2 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  3. 3 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  4. 4 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  5. 5 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  6. 6 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  7. 7 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  8. 8 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  9. 9 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  10. 10 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!