Facebook kripto para birimi Libra için itiraz!


19 Haziran 2019 Çarşamba 08:24
Facebook kripto para birimi Libra için itiraz!

Facebook kripto para birimi için konuşulanların birçoğu resmiyete kavuştu. Bu resmiyet ile beraber finans dünyasına adımını atan sosyal medya markası, Amerika Birleşik Devletleri’nin siyaset arenasında aktif bir rol oynayan Demokratik Parti’nin “dur” demesiyle karşı karşıya. Libra para birimi projesini tehlikeli bulan siyasi ekip, projenin detaylı bir şekilde araştırılmasını istiyor.

Facebook kripto para birimi Facebook Libra ciddi bir engele takılabilir!

Önümüzdeki yıl kullanıma açılması beklenen Facebook Libra, kendi sanal cüzdanı olan Calibra ile bir paket halinde kullanıcıların beğenisine sunulacak. Daha önce de kongre yüzünde başı ağrıyan Mark Zuckerberg, bu sefer de Mali Hizmetler Komitesi’nin temsilciler meclisi üyesi Maxine Waters’a takıldı. Meclis üyesi Waters, Zuckerberg’in bu hamlesine şu karşılığı verdi: “Facebook, kontrolsüz genişlemesine devam ediyor ve haddini aşacak derecede kullanıcılarının yaşamlarında yayılmaya devam ediyor.”

Maxine Waters

Facebook‘a acil eylem bırakma çağrısında bulunan Waters, Zuckerberg ve ekibinin karıştığı skandalları hatırlattı. Ayrıca, şirketin kurucusuna veri saklama ve veri koruma konusunda güvenmediğini açıkça söyleyen komite çalışanı, Cambridge Analytica olayını da gündeme getirerek sözlerini şöyle bitirdi: “Verilerin kullanılması ve onların korunması konusunda bu platforma güvenmiyorum. Başarısızlar. Kongre, projenin detaylarını incelemeli. Bu süreç zarfında Facebook, bu projeyi derhal durdurmalı.”

Facebook Libra

Kripto para birimi piyasası; yatırımcılar, tüketiciler ve ekonomi dinamikleri için, güçlü bir koruma sağlamak adına, net bir düzenleyici altyapıdan yoksun. Yasaları yapan kişiler; mahremiyet, ulusal güvenlik, siber güvenlik, siber riskler ve kripto para biriminin getirdiği riskler hususunda ciddi olmalı.

Facebook kripto para birimi

Kripto para birimiyle ilgili yaşanan tartışmaların ilki olmayan Facebook Libra, ABD Senatörü olan Sherrod Campbell Brown’un da eleştirilerinden kaçamadı. Brown, sosyal medya sitesinin gücünden olumsuz bir şekilde bahsederek, şunları dile getirdi: “Facebook zaten çok büyük ve çok güçlü. Şirket, sahip olduğu bu gücü iyi niyetle kullanmıyor. Zira kullanıcıların sahip olduğu verileri, hiçbir şekilde korumadan, kullanıyor. Hükümetin en üst görevlileriyle konuşacağım. Facebook’un kendi İsviçre banka hesabından riskli olan yeni bir kripto para birimi projesini hayata geçirmesine izin veremeyiz. Kullanıcıların korunmasını sağlayacağız ve bu süreci dikkatle inceleyeceğiz.”

Faceboo kripto para

Son olarak, Facebook yetkililerinden biri bu eleştirilere karşılık verdi ve şunları söyledi: “Bu süreç ilerledikçe, milletvekillerinin sorularını yanıtlamayı dört gözle bekliyoruz.” Sizce bu durumun sonu ne olacak? Facebook istediğini elde edecek mi yoksa Amerika Birleşik Devletleri Senatosu bunu engelleyecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook kripto para birimi Libra için itiraz!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Geleceğe kimse kayıtsız kalamaz.

" Facebook kripto para birimi Libra için itiraz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook kripto para birimi Libra için itiraz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook kripto para birimi Libra için itiraz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 2. 2 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 3. 3 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 4. 4 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 5. 5 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 6. 6 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 7. 7 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 8. 8 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 9. 9 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 10. 10 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi