Facebook, kullanıcı verilerini paylaşıma açtı


02 Temmuz 2020 Perşembe 22:00
Facebook, kullanıcı verilerini paylaşıma açtı

Sosyal medya platformlarından en çok tercih edilenlerden biri olan Facebook, kullanıcı verileri için beklenmedik bir karar aldı. Dünyaca meşhur birçok marka Facebook’u kullanmayı bırakırken, firma kullanıcılara ait verileri paylaştı.

Geliştiricilerin erişebileceği belirtilen verilerin, hangi kullanıcılar ait olduğu da paylaşıldı. Facebook’un daha önce de aynı yöntemle kullanıcılara ait verileri paylaştığı biliniyor. Ancak bu paylaşım birçok insan tarafından hoş karşılanmıyor.

Facebook kullanıcı verileri geliştiricilere açıldı

3 milyara yaklaşan kullanıcı sayısıyla dünyanın önde gelen sosyal medya platformu olmayı başaran Facebook, kullanıcılara ait veri ve bilgilerle birçok kez gündem olmuştu. Yeni gelen haber de kullanıcıları memnun etmeyecek. Çünkü son günlerde yoğun eleştirinin altında olan platform, eski kullanıcılara ait verileri, geliştiriciler için erişilebilir hale getirdi. Bunun için de bir blog gönderisi paylaştı.

Aktarılan bilgiye göre 90’dan günden fazla süredir platforma giriş yapmayan hesaplara ait Facebook kullanıcı verileri, paylaşılan veriler oldu. Bu da binlerce geliştiricinin, çalışmaları için bu hesaplara ait verileri görüntüleyebileceği ve üzerinde çalışabileceği anlamına geliyor.

facebook gizlilik

Daha önceden alınan karar doğrultusunda, paylaşılan verilerin 90 günden fazla giriş yapmayan hesaplara ait olacağı belirtilmişti. Bu hesapların da geliştiricilerle birlikte, insanların işine yarayacak yeni sistemler ve uygulamalar geliştirebileceği söylendi.




yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Azalarak bitmesini istiyorum

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Ya ben anlamıyorum bu Facebook ile alıp veremedikleri nedir? Trump’ın paylaşımlarını kısıtlamamış da bu yüzden küresel markalar reklamları kesmiş tepki gösteriyorlarmış da bilmem ne hikaye bunlar. Rüzgar nereye eserse mantığıyla hareket eden markalar bunlar. Kim ne yazarsa yazsın hakaret, küfür olmadıkça düşünce ve fikir özgürlüğüdür. Mark Zuckerberg sonuna kadar haklı ki bahsedilen insan ABD Başkanı. Twitter da ikide bir şov peşinde, önce git p*rno yayınları kaldır ondan sonra konuş Jack efendi! İnşallah Twitter’ı tamamen yasaklar Trump.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Hepsi kapatılsın

Teknoloji.Dostu
Teknoloji.Dostu
6 ay önce

Twitter‘a dokunmasınlar belirttiğim bu yerli milli ara uygulamamız aktifleşmediği sürece ve hatta uygulamamız hiçbir şekilde artık faaliyet gösteremeyecekse hepimiz bence Twitter’a kayabilir üstelik Twitter politikasını Türkiye içinde gençliğe etmeli erikçi ve yanlış söylemler uyarılmaksızın bütün Twitter hesapları askıya alınmalı ya da kapatılmalı yeterki tivitine dokunmasınlar diğer hepsinden banane En yakın zamanda Twitter kullanıcısı olarak aranıza katılacağım bunuda zaman gösterecek

" Facebook, kullanıcı verilerini paylaşıma açtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, kullanıcı verilerini paylaşıma açtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, kullanıcı verilerini paylaşıma açtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!