Okunma

Facebook kullanıcısını yüzünden tanıyacak!


30 Eylül 2017 Cumartesi 11:00
Facebook kullanıcısını yüzünden tanıyacak!

Facebook kendi yüz tanımlama teknolojisi için kolları sıvamış gibi gözüküyor. Test sürecindeki özellik ile kullanıcı hesabınızı geri kazanmak için kimlik doğrulamanızı yüzünüzle yapabileceksiniz.

Facebook yüz tanımlama özelliğini hazırlıyor

Facebook yüz tanımlama özelliği, iki faktörlü doğrulama için kısa mesaj alamadığınız ve e-posta hesabınıza erişimi kaybettiğiniz zamanlarda oldukça işinize yarayacak diyebiliriz. Şirket tarafında da doğrulanan özellik sayesinde, hesap kurtarma işleminin hızlı ve kolay bir hale getirilmesinin istendiği ifade ediliyor. Opsiyonel olarak sunulacak özelliğin sadece hali hazırda giriş için kullandığınız bir cihaz olmasının gerektiğini de belirtelim.

Eğer yüz tanıma verimliliğini kanıtlarsa ve hacker’lar tarafından aldatılmazsa, Facebook bu özelliği daha fazla kişiye sunma planları yapıyor. Sosyal ağın yıllardır kilitlenen hesaplar için farklı yollar sunmak üzere çalıştığını da unutmamak gerek.

Son dönemde biyometrik verilerle cihaz ve hesap güvenliğinin sağlanması için daha fazla çalışma yürütüldüğü de ortada. Hali hazırda kullanıcılar, fotoğraflarını çeşitli platformlara da yüklüyor. Yani kullanıcıların mesajlarına, Haber Kaynağı’na tekrar erişmek ve kötü niyetli kişilerin oluşturduğu hasarı gidermek için yüzünü platformdan saklamayacağı kesin.

:: Yüz tanıma ile hesap kurtarma çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook kullanıcısını yüzünden tanıyacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook kullanıcısını yüzünden tanıyacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook kullanıcısını yüzünden tanıyacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "