Facebook, sahte Libra satıcıları ile uğraşıyor


23 Temmuz 2019 Salı 08:45
Facebook, sahte Libra satıcıları ile uğraşıyor

Hem iş dünyasından hem de ABD Senatosu’nun üyelerinden kötü eleştiriler alan Facebook Libra’nın başı, dolandırıcılar ile dertte. Kendisine güvenmeyen Donald Trump, attığı mesajlar ile haklı çıkma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Peki, kripto para dolandırıcılığının yeni adresi Libra mı olacak?

Facebook Libra kripto para dolandırıcılığı tehlikesi altında

Kendisine iyi bir gözle bakılmayan Facebook Libra, henüz merkezileşmemiş bir kripto para birimi olarak yeterli güveni sağlayamadı. 2020 yılında ortaya çıkması beklenen sanal para, Washington Post gazetesinde de eleştirildi.

Facebook Libra

Washington Post; Facebook’da ve Instagram’da bulunan bazı sayfaların, şimdiden, kullanıcıları kandırmak adına bu markaların resmî pazarlama fotoğraflarını, tasarımlarını ve hatta Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in görüntülerini kullandığını açıkladı.

Rapora göre bu sayfalar, Libra’nın satımı konusunda bir yetkili merkezmiş gibi davranıyor. Facebook, kendi platformlarında var olan dolandırıcılığı ve sahtekarlığı denetleme konusunda ne kadar sorumluluğa sahip?

kripto para

Kendisine ihbar edilen sahte sayfaları kapattığını söyleyen yönetim, kendisine ihbar edilmeyen ancak yine de dolandırıcı olan sayfaları sadece incelemekle yetindi.

Bir Facebook sözcüsü, bu konu hakkında şöyle konuştu: “Biz, bizim politikalarımızı ihlal eden reklamların ve sayfaların farkına vardığımızda, onları ortadan kaldırıyoruz. Platformlarımızdaki dolandırıcılık hareketlerini tespit eden sistemimizi iyileştirmek için de sürekli çalışıyoruz.”

Bir Twitter kullanıcısı, kendisinin bulduğu ve gerçek olmayan bir yer ile karşılaştığını görünce bunu Facebook’un rakibini kullanarak duyurdu. Zira Facebook, kendi sorunlarını çözme yeteneği ile ünlü olan bir yer değil.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook, sahte Libra satıcıları ile uğraşıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Beter olsun…sürekli sponsorlu sahte banka hesapları,sahte ürün satıcılarının reklamlarını yayınlayıp milletin canını çekinmeden yakıyor.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne güzel millet kullanmaya devam ettikçe daha çok olur dolandırıcılık galiba.

" Facebook, sahte Libra satıcıları ile uğraşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, sahte Libra satıcıları ile uğraşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, sahte Libra satıcıları ile uğraşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
 2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?