Okunma

Facebook Lite Sonunda Geldi


11 Eylül 2009 Cuma 07:59
Facebook Lite Sonunda Geldi

Geçtiğimiz ay içerisinde bizim de sizlere duyurduğumuz Facebook Lite, sonunda detaylandırıldı ve proje hayata geçirildi. Tüm dünyada yavaş yavaş kullanıma açılan Facebook Lite, Facebook’un daha basit bir arayüze sahip versiyonu. Bu sürüm ile birlikte, bağlantı problemi yaşayan, yani düşük bağlantı hızına sahip kullanıcılar, sitede daha hızlı bir şekilde gezinebilecekler. Lite ile lüks görülen eklentiler çıkartılmış, daha basit, daha sade bir arayüz getirilmiş.

Öncelikle Asya‘daki, bağlantı hızları düşük olan ülkelerde kullanıma açılan Facebook Lite, bu sabah itibariyle ülkemizde de kullanıma açıldı. Aslında tasarım olarak, bir önceki Facebook tasarımına benziyor. Yeni tasarıma geçildiğinden beri oldukça eleştiri toplayan Facebook, bu sayede kullanıcılara eski tasarıma yakın bir tasarım kullanma imkanı da sağlıyor. Profil sayfalarındaki ileti güncelleme ve duvar mesajları yazma gibi işlere yarayan metin kutusunun gitmesi, yerine basit ve sade butonların gelmesi, göze çarpan en büyük değişikliklerin başında geliyor.

Facebook’un Lite sürümünü kullanmak için Facebook’a http://lite.facebook.com/ adresine girmeniz yeterli.

:: Yeni Facebook Lite’ı denediniz mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Lite Sonunda Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Lite Sonunda Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Lite Sonunda Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "