Okunma

Facebook Live video yayınlarına yeni yetenek


18 Kasım 2016 Cuma 04:24
Facebook Live video yayınlarına yeni yetenek

Facebook’un canlı yayın platformu Live için, içerik üreticilerin yaptıkları canlı yayınlardan para kazanmasının önü açılıyor.

Facebook, daha önce duyurduğu şekilde Live videolarında bağış yapılmasını sağlayan özel bir bir düğmeyi yayına aldı.

İyilik yapmak için Like basmak yerine para ödeme zamanı

Ancak bu düğme, her videoda görünmeyecek. Sadece kâr amacı gütmeyen yardım kuruluşları Facebook Live videolarında bağış toplayabilecek.

Facebook bu amaçla, 750 bin kar amacı gütmeyen kuruluşu ve onların Facebook hesaplarını belirledi. Bunların dışındaki organizasyonlar şimdilik bağış toplayamayacak.

Yardım kuruluşları dışında kişi ve kurumların Live videolarından para kazanabilmesi için biraz beklemeleri gerekecek. Facebook bu özelliği bir süre sonra herkes için yayına açacak. Ancak özel kişi ve kurumların topladığı paradan ödediği komisyon ve vergiler daha fazla olacak.

Böylece, Live platformu YouTube veya Twitch gibi içerik üreticilerin video yayınlayıp para kazanabildiği bir platform olacak ve dolayısıyla büyük ilgi toplayacak.

:: Sizce Facebook’ta bağış toplama kampanyaları ne kadar başarılı olabilir?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook Live video yayınlarına yeni yetenek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    1 beğeni 5 tl dönemi bitiyor oh be.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Geç bile kalındı

" Facebook Live video yayınlarına yeni yetenek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Live video yayınlarına yeni yetenek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Live video yayınlarına yeni yetenek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "