Facebook’ta mavi tik kapsamı genişliyor


17 Mart 2020 Salı 10:30
Facebook’ta mavi tik kapsamı genişliyor

Birçok sosyal medya platformu için mavi tik uygulaması kullanılıyor. Bunların başında Instagram, Twitter ve Facebook’u sayabiliriz. Doğrulanmış hesap, yanındaki mavi tik rozetinden anlaşılıyor. Çok takipçisi olan ve  gönderilerin erişiminin çok yüksek olduğu ünlülerin hesapları için kullanılan bu sistem, temelde var olan hesabın gerçekten o ünlüye veya tanınmış kişiye ait olduğunu gösteriyor. Facebook mavi tik kapsamını genişleterek güvenilirliği sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Facebook mavi tik kapsamını genişletiyor

Facebook mavi tik rozetini tanınmış kişilere ve şirketlere veriyor. Doğrulanmış hesap olabilmek için bazı başvurularda bulunmak gerekiyor. İsabetli sızıntılarıyla bilinen Jane Manchun Wong ise kısa süre önce ortaya çıkardığı sızıntıyla bu kapsamın genişletileceğini duyurdu. Şu sıralar Facebook test aşamasında ancak, testler sona erdiğinde daha çok platform için mavi tik rozeti alma imkanı sunulacak.

Konuyla ilgili Facebook yetkilisi Alexandru Voica’dan da bilgi alan Wong, bunun halk tarafından tanınan bir kişinin gerçekliğini doğrulamayı kolaylaştırma çalışmalarının bir parçası olduğunu belirtti.

Henüz test aşamasında olan bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise şimdilik belirsiz. İlerleyen zamanda şirket de bu özellik hakkında net bir açıklama yapacaktır.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook’ta mavi tik kapsamı genişliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’ta mavi tik kapsamı genişliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’ta mavi tik kapsamı genişliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)