Messenger ile fotoğraf transferinde yeni dönem!


22 Kasım 2017 Çarşamba 07:00
Messenger ile fotoğraf transferinde yeni dönem!

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger, son dönemde Spotify ve Apple Müzik ile şarkıları paylaşmaktan, kullanıcıların arkadaşlarına para göndermesine kadar birçok yeniliğe kavuşarak oldukça işlevsel hale geldi.

Facebook, Messenger uygulaması ile 4K fotoğraf transferini mümkün hale getirerek kullanıma sunduğu yeniliklere bir yenisini daha eklemiş oldu.

Zira, Facebook Messenger yıllardır Telegram ve Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamaları ile benzer bir şekilde, fotoğraflar gönderilen kişiye ulaşmadan önce birtakım sıkıştırma işlemleri uyguluyor. Bu işlemler sonucunda dosya boyutu ciddi olanda küçülürken, maalesef görsel çözünürlüğü düşüyor.

Messenger ile artık 4K fotoğraf transferi mümkün!

Uygulama için maksimum çözünürlük, uzun süredir 2048 x 2048 piksel seviyesindeydi. Güncelleme ile birlikte artık, 4096 x 4096 piksele kadar çözünürlükte olan fotoğraflar sıkıştırılmadan karşı tarafa gönderilebiliyor.

Bu sayede 12 MP kameranın yer aldığı iPhone X, Pixel 2, Samsung Galaxy S8+ ve Note 8 gibi günümüzün üst seviye akıllı telefonlarına sahip olan kullanıcılar, fotoğrafları tam çözünürlükte arkadaşlarına gönderebilecek.

Ayrıca, yüksek çözünürlüğe rağmen fotoğraf gönderim hızında bir düşüş olmayacağı ifade ediliyor. Böylece Facebook’un dosya boyutunu küçültmek için yeni bir yöntem bulduğunu söylememiz yanlış olamayacaktır.

Yeniliğin ilk etapta ABD, Kanada, Fransa, Avustralya, İngiltere, Singapur, Hong Kong, Japonya ve Güney Kore’deki kullanıcılara sunulduğu açıklandı.

iOS ve Android için yayınlanan güncellemenin önümüzdeki haftalarda ülkemiz başta olmak üzere, tüm dünya geneline yayılması bekleniyor.

:: Facebook’un kullanıcılara sunduğu bu yenilik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Messenger ile fotoğraf transferinde yeni dönem! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Messenger ile fotoğraf transferinde yeni dönem! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Messenger ile fotoğraf transferinde yeni dönem! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!