Okunma

Facebook Messenger Day büyük tepki çekti!


13 Mart 2017 Pazartesi 02:00
Facebook Messenger Day büyük tepki çekti!

Facebook’un Snapchat’e açtığı savaş artık kullanıcılarına karşı açtığı bir savaşa dönüşmeye başladı. Aslına bakarsanız Instagram Stories ile başlayan bu hikaye oldukça pozitif bir etki yaratmıştı. Hatta Instagram üzerinde yapılan paylaşımlar Snapchat’in orijinal özelliğini kullanarak yapılan paylaşımları geride bırakmayı başarmıştı.

Facebook fazla mı ileri gitti?

Fakat ardından WhatsApp ve Facebook Messenger’a da eklenen hikayeler özelliği, birebir olarak Snapchat’ten alınması bir yana, uygulamaların kullanıcılarından büyük tepki görmeye başladı.

WhatsApp için geri adım atan firma eski Status yani durum modunu geri getireceğini açıklamış ve yeni güncellemenin betasında bunu uygulamaya geçirmişti. Facebook Messenger için henüz herhangi bir adım atılmadı. Uygulamanın müdavimleri de bir hayli şikayetçi durumda.

Basit bir mesajlaşma uygulamasının en üst bölümünde yer alan ve Facebook listenizdeki herkesin paylaşımlarını gördüğünüz bölüm o kadar kafa karıştırıcı ki, listenizde var olan fakat gerçek hayatta pek de bir ilginiz olmayan kişilerin paylaşımlarını görmekten zaten kendi arkadaşlarınızın paylaşımlarıyla ilgilenmeniz mümkün değil gibi.

Bazı kullanıcılar Facebook’un olmadığı bir uygulamaymış gibi davranmaya çalıştığını ve bunun da insanların kitleler halinde uzaklaşmasına neden olacağını savunuyor.

Aşağıda Twitter üzerinden gösterilen tepkilerin bazılarına göz atabilirsiniz. İngilizce bilmeyen okurlarımız için kısaca özetleyelim. Steve Kovach isimli kullanıcı Facebook’un müthiş bir mesajlaşma uygulamasından ne olduğu belirsiz bir saçmalığa dönüştüğünü söylüyor. Aynı şekilde WeChat’e benzemeye çalıştığı günleri bile mumla arattığını söyleyenler de var.

Tepkilerden en yerinde olanı ise Aodhan Benson’a ait. Facebook Messenger Day’in yapmaya çalıştığı şeyi zaten Snapchat’i kullanarak yaptığını söylüyor.

17-03/13/messengerday.png

:: Peki siz Facebook Messenger’a eklenen bu özelliği gerekli buluyor musunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook Messenger Day büyük tepki çekti!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Mark yediremedi kendine Snapchat'i satın alamamayı.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Beta kullanıcı olduğum halde sebeple aylardır güncellemiyorum

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Nedir bu snapchat özentiligi anlamak güç….

" Facebook Messenger Day büyük tepki çekti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Messenger Day büyük tepki çekti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Messenger Day büyük tepki çekti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "