Okunma

Facebook Messenger Hikayeler için önemli özellik!


30 Mayıs 2018 Çarşamba 17:12
Facebook Messenger Hikayeler için önemli özellik!

Bildiğiniz gibi hali hazırda Facebook Messenger sohbetlerinize anket ekleyebiliyorsunuz. Hatta anket ekleme işlemini Instagram Hikayeler ve Facebook Hikayeler için de gerçekleştirebiliyorsunuz. Şimdi ise sıra Facebook Messenger Hikayeler için gelmiş durumda. İşte, Facebook Messenger Hikayeler anket ekleme özelliği hakkında detaylar.

Facebook Messenger Hikayeler anket özelliği nasıl kullanılır?

Facebook, Messenger uygulaması için düşündüğü değişiklik ve yenilikleri ilk kez geçtiğimiz F8 etkinliğinde duyurmuştu. Bunlar arasında tasarım değişikliği ve artırılmış gerçeklik ile uygulama üzerinden alışveriş gibi yenilikler olduğunu hatırlatalım.

Şimdi ise Messenger Hikayeler üzerinden basit bir durum güncellemesi paylaşarak arkadaşlarınızın bu konuda ne düşündüğünü anket aracılığıyla öğrenmeniz mümkün hale getiriliyor. Anket yapmak amacı ile özel bir grup oluşturmanız gerekmeden, hikayeler ile bütün arkadaşlarınızın görüşünü alma şansına sahipsiniz.

Facebook Messenger Hikayeler

Yeni bir anket oluşturmak da oldukça basit hale getirilmiş durumda. Sadece anketler çıkartmasına tıklayıp, bunu istediğiniz yere yerleştirmeniz yeterli. Daha sonra uygulama size çıkartma için bir soru ve bu soru için cevaplar oluşturmanız yönünde uyarıda bulunuyor. Hikayenizi paylaştıktan sonra ise arkadaşlarınız oylamaya hemen başlayabiliyor.

Anket sonuçlarının arkadaşlarınız tarafından gerçek zamanlı olarak görülebildiğini de belirtelim. Hikayeyi her tekrar görüntülemede anket sonuçları sürekli olarak güncelleniyor. Ek olarak, eğer birisi anketiniz hakkında yorum yapmak isterse, sizinle Messenger sohbeti açmak için alt kısımdaki yorum alanına bunu yazmaları yeterli.

WhatsApp ve Messenger ile iki güçlü mesajlaşma platformunu elinde bulunduran Facebook, uygulamalarını güncel tutarak günlük aktif kullanıcı sayısını artırmayı sürdürüyor.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook Messenger Hikayeler için önemli özellik!”

  1. Faruk dedi ki:

    Şu Messenger whatsapp gibi bi Görünüşü olsa güzel olurdu

" Facebook Messenger Hikayeler için önemli özellik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Messenger Hikayeler için önemli özellik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Messenger Hikayeler için önemli özellik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "