Facebook Messenger Rooms güncellemesini duyurdu


26 Ağustos 2020 Çarşamba 23:25
Facebook Messenger Rooms güncellemesini duyurdu

Facebook yayınladığı güncelleme ile video konferans uygulaması Messenger Rooms için köklü bir değişimin zamanının geldiğini duyurdu. Zoom, Google, Cisco gibi iddialı rakiplere güçlü bir alternatif olabilmek için Facebook, kişiselleştirilmiş bir deneyim vadederek kullanıcıları Rooms’a çağırıyor.

Facebook Messenger Rooms güncelleme aldı!

COVID-19 salgını ile birlikte ofis ve okul ortamları yerini video konferans çözümlerine bırakmış, dünya genelinde milyonlarca kullanıcı hayatına odasından girdiği derslerle, toplantılarla devam etmişti.  Hal böyle olunca video konferans çözümleri üreten şirketler kendini birden kıyasıya bir rekabet içinde buldu ve bu rekabetin kazananı da büyük oranda Zoom oldu. Facebook da bu rekabet içinde boş durmadı ve Facebook Messenger Rooms‘u kullanıma sunarak pazarda etki yaratmaya çalıştı.

Facebook Messenger Rooms

Şimdilerde ise Facebook, rekabeti kızıştırmak için Messenger Rooms servisinde bir dizi yeniliğe imza attığını duyurdu. Yayınlanan güncelleme, Rooms’un artık çok daha kişiselleştirilebilir bir yapıda çalıştığını vurguluyor.

Şirketler, kurumsal ya da bireysel ayırt etmeksizin kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak için çalışıyor. Ancak kurumsal tarafta kuruma özel bir deneyim sunmak olmazsa olmaz. Facebook da bu noktada, kişiselleştirilmiş arka plan, sohbet oturumlarındaki esnek planlama kabiliyetleri, katılımcı yönetimi ve geçici/kalıcı odalar gibi özellikleri ile uzun vadede en büyük rakiplerine tehdit oluşturmak istiyor.
yazarFerit Celik

Ferit, henüz MIS öğrencisi ziyadesiyle editör. Elimden her iş gelir kalıbının sonuna specialist eklemiş bir meraklı olan Ferit, eski Apple teknisyeni ve IBM stajyeri.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook Messenger Rooms güncellemesini duyurdu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Facebook fotom, Facebook iletişim bunlar Facebook’un ana ekranda kullanılabilir servisler yiyen kuruluşlara geleceksin ki Instagram F WhatsApp ve Messengerın kullanım dışı kalması gerek Facebook iletişimin hem WhatsApp kullanımı deneyimi hem Messenger deneyimi Facebook foto servisinde ise Instagram benzeri Facebook Messenger ile görüntülü sohbet diğer bir değişle eğitim sektörüne de katkı sağlayacak Facebook odası Servisi olacaktır

" Facebook Messenger Rooms güncellemesini duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Messenger Rooms güncellemesini duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Messenger Rooms güncellemesini duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 2. 2 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 3. 3 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 4. 4 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 5. 5 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 6. 6 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 7. 7 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
 8. 8 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
 9. 9 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
 10. 10 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!