Okunma

Facebook sinir bozan özellik için harekete geçti!


08 Haziran 2018 Cuma 09:32
Facebook sinir bozan özellik için harekete geçti!

7 Haziran’da (dün) BuzzFeed‘den Katie Notopoulos ilginç bir makale paylaştı. Bahsettiği şey aslında hepimizin sinir olduğu, ama bugüne kadar dile getirmediği bir özellikti. Facebook Messenger “Artık Messenger’da bağlantınız var” bildirimi hakkında yazılan bu makale bir anda popüler oldu ve şirket bu özellik için düğmeye bastı.

Facebook Messenger sinir bozucu bildirimini kaldıracak!

Orijinal makaleyi buradan okuyabilirsiniz. Katie Notopoulos’un yer verdiği tweet’ler de popüler olunca Facebook yönetimi konu hakkında yorum yapma ihtiyacı hissetti.

” Birçok insan, arkadaşları Facebook Messenger‘a katılınca bildirim almaktan oldukça memnun. Böylece onlarla iletişime geçmeleri çok kolay oluyor. Ama yine de herkesi düşünmek zorundayız. Bu yüzden bildirimin ölçeğini değiştirecek bir güncelleme üzerinde çalışıyoruz.”

Bu aslında Facebook’un geçmişten beri uyguladığı bir yöntem. Sinir bozucu bir özelliği, birileri sesini duyurana kadar orada tutuyorlar ve verilen tepkilerin gidişatına göre yollarını çiziyorlar.

Şimdi bu özellik hayli tepki çekince, doğal olarak değişiklik yapma ihtiyacı hissediliyor. Yani çok kısa bir süre sonra “Artık Messenger’da bağlantınız var” bildirimi almayacaksınız.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

4 yorum - “Facebook sinir bozan özellik için harekete geçti!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Başka eksikleri de var messenger ‘ın. Onları da halletmeli..

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Başka eksikleri de var messenger ‘ın. Onları

 3. inci dedi ki:

  facebook da sildiğim adam hala mesenngerde arkadaş gözüküyor tek çare engelllemek.. messenger de da arkadaş silme olmaalı

 4. annttiigs dedi ki:

  AB Test uzerinde biraz dusunmelisiniz

" Facebook sinir bozan özellik için harekete geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook sinir bozan özellik için harekete geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook sinir bozan özellik için harekete geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "