Okunma

Facebook milyarları elinde tutuyor!


04 Nisan 2017 Perşembe 16:00
Facebook milyarları elinde tutuyor!

Dünyanın en çok tanınan sosyal ağ platformu Facebook, bu yılın ilk çeyreğine dair raporunu açıkladı. Şirket, 2016’nın ilk çeyreğine göre yüzde 49 oranındaki artışla 8 milyar dolardan fazla gelir elde ederek ne kadar popüler olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Facebook büyümede hız kesmiyor!

2017 yılının ilk çeyreğinde 3 milyar doların üstünde net kar elde eden Facebook, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 76’lık artış açıkladı. Topluluğu yine aynı döneme göre yüzde 17 artan sosyal ağın kullanıcı sayısı ise 1.94 milyar. Aylık aktif kullanıcı sayısı olaraksa 1.3 milyar veriliyor. Dünya nüfusunun 7.5 milyar olduğu tahmin edilirken, bu anlamda Facebook neredeyse dünya nüfusunun dörtte biri tarafından kullanılmakta.

Her ay Instagram’da 700 milyon, WhatsApp’ta 1.2 milyar ve Messenger’da 1.2 milyar aylık aktif kullanıcıya hizmet verildiği de detaylar arasında.

17-05/04/facebook-2017-ilk-ceyrek-02.jpg

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 2017 yılına iyi bir başlangıç yaptıklarını ifade ederken, güçlü küresel topluluğu desteklemek için araçlar inşa etmeye devam edeceklerinin altını çiziyor. Şirketin araştırma ve geliştirme için bu çeyrekte 1.16 milyar dolar harcadığını da not olarak düşelim.

Ek olarak şirket, platformda olmasını istemedikleri içeriklere karşı 3 bin yeni moderatörü bünyelerine dahil edeceklerini duyurdu. Ayrıca, Haber Kaynağını temiz tutmak amacıyla dezenformasyon içeren haberlere karşı da çalışmalar yapıldığına dikkat çekiliyor.

:: Facebook’u aktif olarak kullanıyor musunuz?


yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

14 yorum - “Facebook milyarları elinde tutuyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Vaybe sen arkadaşlarının fikrini çal uygula sonra bu yaşta milyarder ol tabiii yaa..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu sitenin arkasında internetin yaratıcısı amerikanın para babaları ve istihbarat kuruluşları var. Gördüklerinize aldanmayın

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Üretmeden tüketen bu ve buna benzer ekonomilerin dünya insanları için ne denli zararlı olduğunu keşke bunların ekmeğine yağ süren kullanıcı kitleleri anlayabilse. Arkadaşım sen 8 Milyar dolarlık kar elde etmek için fiziksel olarak ne ürettin ? Dijital sinyallere giden bu paranın gerçek dünyada zaman israfı dışında bir karşılığı yoktur !!!!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be 700 milyon kişi messenger kullanmıyor bende bir tek kendimi asosyal sanırdım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ben haçları çok severim evimin her yanı haç dolu görmek ister misin? haçlarla sorunun nedir??

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hiçbir ürününü kullanmıyorum.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  hey mark aferin sana

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Mark kazanıyor Amerika daha da çok kazanıyor 🙂

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ben facebook messengeri telefonumdan sildim çok fazla pil harcıyordu facebooku da sildim telefonum rahatladı pil ömrü uzadı herkese tavsiye ediyorum fecabooku silin sizi izleyen ispiyon AMERİKAN istihbaratından ve haçlı teröristlerden kurtulun

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Çılgın çocuk Mark Zuckerberg

 11. SDN Okuru dedi ki:

  alternatifsiz oluşu, alternatif olacak şirketleri satın alması şu anki durumu yaratıyor aynı Türkiye siyasetinin son hali gibi
  popüler olmaya devam edecek mi hayır, genç nesil de bir süre kullanacak

 12. SDN Okuru dedi ki:

  2010 yılında Facebook 2015'te iyice gözden düşecek diye bir yazı okumuştum 🙂

Yorum yazın

Geri bildirim