Okunma

Facebook Mobil Bir Şirkete Dönüşüyor


28 Eylül 2011 Çarşamba 12:30
Facebook Mobil Bir Şirkete Dönüşüyor

Günümüzde en yaygın sosyal ağ olan Facebook, son verilere göre 800 milyon kullanıcıya sahip. Bunlardan 350 milyon kadarı mobil cihazlardan Facebook’u kullanıyor. Facebook’un ürün müdürü Erick Tseng, bu konuyla ilgili olarak GigaOM’un Mobilize 2011 adlı forumunda bir konuşma yaptı.

Mobil platformların masaüstü platformlar kadar, hatta belki de daha önemli duruma geldiğini söyleyerek GigaOM’un Mobilize 2011 forumunda konuşmasına başlayan Facebook’un ürün müdürü Erick Tseng, yavaş yavaş mobil bir şirket olma yolunda ilerlediklerini söyleyerek sözlerini sürdürdü.

Bu iddiada bulunmasına Facebook’un mobil kullanıcı sayısının her gün katlanarak artıyor oluşunun sebep olduğunu söyleyen Tseng, özellikle Hindistan, Afrika ve Güneydoğu Asya bölgelerindeki kullanıcıların sayısının hızla yükselmesinin bu katlanmaya sebep olduğunu belirtti.

Her telefon için Facebook

Her kullanıcının sürekli olarak bilgisayar başında olamaması ama bir cep telefonuna sahip olması nedeniyle, Snaptu’yu satın alarak başlattıkları “Her telefon için Facebook” adlı projenin istedikleri başarıyı elde edeceğine inandıklarını söyledi. Şu anda 2.500 mobil kullanıcının bu uygulamayı kullanarak Facebook’a bağlandığını da ekledi.

Android ile gelen mobil cihazların çoğunda Facebook uygulamasının tümleşik olmasının oldukça iyi olduğunu ama iOS platformunda henüz Twitter gibi bir entegrasyonunun olmamasının da canlarını sıkmadığını söyleyen Tseng, Facebook uygulamasının hala iOS ve Android platformlarının en çok indirilen ücretsiz uygulama olarak durduğunu hatırlattı.

Rakipleri Google+‘a da değinen Erick Tseng, “Rekabet oldukça iyi bir şey. Sonuçta bir rakibiniz olduğunda, kendinizi daha iyi ürünler üretmek için zorlamak durumunda kalıyorsunuz. Google+ sayesinde biz de rehavetten kurtularak kullanıcılarımıza daha da iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımızı hızlandırdık.” diyerek sözlerini noktaladı.

:: Facebook uygulaması, iOS platformuna entegre hale gelecek mi?

 
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Mobil Bir Şirkete Dönüşüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Mobil Bir Şirkete Dönüşüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Mobil Bir Şirkete Dönüşüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "