Okunma

Facebook Mobil Messenger Güncellendi


25 Ağustos 2012 Cumartesi 18:05
Facebook Mobil Messenger Güncellendi

Artık internet delince akıllara ilk gelen sitelerden olan Facebook, kısa süre önce başlattığı revizyon çalışmalarını hızla devam ettiriyor. Adeta sosyal ağ kavramını hayatımıza sokan platform, son olarak iOS uygulamasını yenilemişti.

Önemli oranlarda iyileştirmelerin yapıldığı yazılımda fark edilir derecede hızlanma ve performans artışı yaşandı. Bu yüzden yavaşlık konusunda uzun süredir eleştirilerin hedefi olan program, böylelikle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı.

Ayrıca Facebook.com ile -bir başka internet devi Yahoo’yu geride bırakarak- YouTube’dan sonra en çok video izlenen platform olmayı başaran yetkililer, böylece içerisindeki -diğer servislerden entegre edilen- görsel medya arşivinin ne denli geniş olduğunu kanıtladı.

iOS uygulamasındaki ciddi düzenlemelerin ardından bu sefer ise chat yazılımı Facebook Messenger‘ı güncelleyen M.Zuckerberg ve ekibi, genel anlamda içerik odaklı anlık iletişim üzerinde durdu. Mobil yazılımına nazaran sadece chat hizmeti veren program bu yüzden daha iyi bir iletişim imkanı sağlıyor. Haliyle daha titiz bir çalışma yürüten mühendisler 1.9 güncellemesiyle kritik değişimlere imza attılar.

Buna göre, daha önce internet sitesine de dahil edilen yüz ifadeleri (smiley) artık Messenger üzerinden de kullanılabilir duruma geldi. Ek olarak yeni mesaj geldiğinde verilen uyarı sesi yenilenerek kullanıcıların daha kolay ve anında haberdar olmaları sağlanyor.

Diğer taraftan çevrimiçi (online) kişiler pratik olarak listelenirken herhangi bir arkadaşınızın ismine tıkladığınızda onun zaman tüneline tek seferde erişebiliyorsunuz.

Günümüzün iletişim trendinin “WhatsApp, Facebook Messenger vb.” cephesine kaydığını düşünürsek, artık birçok insan kısa mesaj ücreti yerine internet bağlantı paketlerine ücret ödeyerek bu yolla bağlantı kurmayı tercih ediyor. Durumunda farkında olan geliştiriciler ise kişilere daha kapsamlı ve üst seviye bir deneyim sunmak amacıyla güncelleme çalışmalarını sıklaştırmış durumdalar.

 • Facebook Messenger’ın iOS sürümü için buraya, Android için ise buraya tıklamanız yeterli.

:: Facebook’un son günlerde mobil uygulamalarında yaptığı güncellemeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Facebook Mobil Messenger Güncellendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kik Messenger tarzı olmuş güzel olmuş.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çoktaaannn

 3. SDN Okuru dedi ki:

  smile ve resim çekip ekleme özellikleri ile daha iyi oldu. androidte hız ne durumda şu aralar bakamadım. go chat baya hızlıydı ama herşeyin orjinali doğuştan stabil olması gerektiği için fb. msger daha iyi olacaktır zamanla

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Süper oldu Güncellemeler. İOS için….

" Facebook Mobil Messenger Güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Mobil Messenger Güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Mobil Messenger Güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "