Okunma

Facebook Nasıl Veri Topluyor?


23 Kasım 2012 Cuma 08:29
Facebook Nasıl Veri Topluyor?

Facebook, birkaç gün önce yaptığı açıklama ile birlikte Veri Kullanımı İlkelerinde ve Hak ve Sorumluluklar Bildirimlerinde bazı güncellemeler yapacağını açıkladı.

Bu açıklama, Facebook‘ta, İletişim, Kamu Politikası ve Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak çalışan Elliot Schrage‘dan geldi. Facebook’un resmi blogundan gelen açıklama, Facebook‘un 1 milyar kullanıcısını önemsediği kadar, hissedarları için de bazı güncellemeler yapılması gerektiğini aktarıyor.

Facebook her ne kadar kullanıcıların verilerini kullansa da, bu yapılan güncellemeler öncesinde kullanıcılardan sözleşme ile ilgili tavsiyeleri ve soruları alıyor. Hatta Facebook Gizlilik Kurulu Başkanı’na sorularınızı iletebiliyorsunuz. Bu da Facebook’un kullanıcılarını önemsediğinin bir göstergesi. Yapılan açıklamada da Facebook’un daha önce kullanıcılarının yönlendirmelerinden yararlandığı yönünde.

Facebook‘un verilerinizi nasıl kullandığı ile ilgili bilgiler burada yer alıyor.

:: Facebook Nasıl Veri Topluyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook Nasıl Veri Topluyor?”

  1. Proton dedi ki:

    Veri topluyordan kasıt nedir ? Veri toplama Facebook serverlerinde gerçekleşiyorda sanırım sen başka bir şeyden bahsediyorsun ?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Halen bir facebook hesabım yok. Arkadaşlarımın hepsi gerçek insanlar. 20 yıldır da bilgisayarlara aşinayım. Geleceğin kölelik düzeninin temelleri şimdiden atılıyor.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    O zamna bir çok kullanıcı istemediği halde neden zaman tüneline geçirdiler ?

" Facebook Nasıl Veri Topluyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Nasıl Veri Topluyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Nasıl Veri Topluyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "