Okunma

Facebook Ne Kadar Büyüdü?


13 Ağustos 2008 Çarşamba 21:00
Facebook Ne Kadar Büyüdü?
Sosyal ağ siteleri ABD dışındaki uluslararası platformda kendilerini sevdirme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Facebook da görünüşe bakılırsa bunun meyvelerini topluyor. ComScore istatistiklerine göre Facebook, Avrupa’da geçtiğimiz yıla oranla %303 büyüme gösteriyor. Geçtiğimiz yıl 8 milyon tekil ziyaretçisi bulunan site, bu yıl 35 milyona ulaşmış durumda.

ABD Yine de Lider

Halen velinimeti konumunda olan ABD’de aynı dönemde %38 büyüyen Facebook‘un buradaki tekil ziyaretçisi ise Avrupa’dan sadece 14 milyon fazla. Sosyal ağ sitelerinin kaynağı olan Kuzey Amerika’da, bu modanın bir olgunlaşma süreci içine girdiğini belirten ComScore yetkilileri, bu fenomenin dünyanın diğer bölgelerinde hızla büyümeyi sürdürdüğüne dikkat çekiyor. Bu gidişle Haziran 2009‘a gelindiğinde, ABD Facebook için en büyük pazar olma özelliğini kaybedecek. Bakalım bir yıl sonra Avrupa’da durum ne olacak.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Ne Kadar Büyüdü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Ne Kadar Büyüdü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Ne Kadar Büyüdü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "