Okunma

Facebook o uygulamayı satın alamadı


01 Kasım 2016 Salı 04:00
Facebook o uygulamayı satın alamadı

Facebook’un Snapchat’i satın alma arzusu herkes tarafından malum. Zuckerberg’in inatla yaptığı teklifleri geri çeviren Snapchat bugün 25 milyar dolarlık bir sosyal medya servisine dönüşmüşken Facebook’un geleceğini de tehdit ediyor.

Snapchat’i satın alamayan Facebook ise hem Instagram’ı Snapchat’e çevirmek için uğraşırken hem de diğer fırsatları değerlendirmeye çalışıyor.

Batı’nın Snapchat’i varsa Asya’nın da Snow’u var

Asya’da büyük ilgi görmeyen Snapchat yerine benzer işlevleri olan Snow uygulaması bölgede çok daha popüler. 

Uygulamanın sahibi de yine Uzak Doğu’da büyük ilgi gören mesajlaşma yazılımı Line’ın da sahibi olan, Güney Koreli Naver…

Zuckerberg Naver’ın sahiplerine şahsen telefon ederek ve bol sıfırlı bir rakam telafuz ederek uygulamayı satın almak istediğini belirtmesine rağmen umduğu cevabı alamadı.

Snapchat’in zamanında Facebook’un teklifini reddederek bugün ulaştığı durumda cesaret alan Naver, Snow’un Uzak Doğu pazarında büyümek için Facebook’a ihtiyacını olmadığını ve Facebook’un teklif ettiğinden çok daha büyük değerlere ulaşacağını düşünüyor.

Öyle görünüyor ki, Facebook şimdi batıda kullanıcılarını Snapchat’e kaptırırken, Uzak Doğu’da da Snow’la savaşmak zorunda kalacak.

Zuckerberg şu sıralar kabuslarını bile Snapchat hikayeleri şeklinde görüyor olmalı.

:: Sizce Zuckerberg Snapchat’i yenebilecek mi yoksa Snapchat Facebook’un sonu mu olacak?

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook o uygulamayı satın alamadı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Amerikalılar uygulama yapar, çinliler ve ruslar bunun çakmasını yapar ve ülkelerinde en çok çakması kullanılır. Örnek olarak yandex vk ***** ve birçok örnek daha var.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hey coni yavaşla biraz dostum

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Snapchat kullanıyorum hemen facebook'u silmeliyim. Lanet olsun dostum, böyle haber mi yapılır.

" Facebook o uygulamayı satın alamadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook o uygulamayı satın alamadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook o uygulamayı satın alamadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "