Facebook ofisinde Corona virüs görüldü!


05 Mart 2020 Perşembe 13:00
Facebook ofisinde Corona virüs görüldü!

Corona virüs salgınının teknoloji firmaları üzerindeki etkileri her geçen gün artarken, Facebook’tan da dikkatleri üzerine toplayan bir haber geldi. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin Seattle’daki ofisindeki bir çalışanında, COVID-19 testi pozitif olarak sonuçlanmış.

Çalışana yapılan testin sonucunun kesinleşmesiyle beraber de Facebook, Corona virüsün yayılmasını önlemek için gerekli adımları atmaya başlamış durumda.

Corona virüs nedeniyle Amerika’da Facebook ofisi kapatıldı

Doğrudan doğruya Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre yaşanan bu olaydan sonra, şirketin Washington Seattle bölgesinde yer alan ofisi, 9 Mart 2020 tarihine kadar kapatıldı. 9 Mart 2020 sonrasında ise ofisin yeniden açılması bekleniyor.

facebook corona virüs

Ofisin kapatılmasının yanı sıra Facebook Corona virüs sebebi ile çalışanlarına 31 Mart 2020 tarihine kadar ofise gelmemeleri, evlerinden çalışmalarını sürdürmelerini tavsiye ediyor.

Facebook ofisinde Corona virüs görülmesinden sonra diğer teknoloji firmaları tarafından da önemli adımlar atılmaya başladı. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz ay Amazon’un ofisinde de benzer bir olay ile karşı karşıya kalınmıştı. Ayrıca Amazon’un İtalya’daki ofisinde de iki çalışanda COVID-19 görüldüğü açıklanmıştı.

Başta Amazon, Apple, Google, Facebook ve Microsoft olmak üzere Amerika’daki birçok teknoloji şirketi, çalışanlarının seyahatleri konusunda da kısıtlamalara gidiyor. Bir süre önce Twitter’ın da çalışanlarının evden çalışmasına yönelik attığı adımların detayları paylaşılmıştı.

Anlaşılan o ki bu ve buna benzer adımların, çalışan sayısı oldukça yüksek olan şirketlerde atılmaya devam ettiğine ilişkin gelişmeler yaşanmaya devam ediyor olacak.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook ofisinde Corona virüs görüldü!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Facebook kapanması yakındır Toyota korona

" Facebook ofisinde Corona virüs görüldü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ofisinde Corona virüs görüldü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ofisinde Corona virüs görüldü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!