Okunma

Facebook ofisinde Trump kavgası çıktı


22 Ekim 2016 Cumartesi 05:00
Facebook ofisinde Trump kavgası çıktı

ABD başkanlık seçimlerinde, Hillary Clinton’ı küçük bir farkla takip eden ve Clinton cephesinde yapılacak bir hatanın ardından yeni başkan olma ihtimali çok yüksek görünen Trump’ın tepki çeken söylemleri, Facebook ofisinde çalışanların birbirine girmesine neden oldu.

Trump’ın konuşmalarındaki söylemin anayasadaki nefret söylemi suçu dahilinde değerlendirilmesini isteyen Facebook çalışanları, Trump’ın haberlerinin Facebook haber akışlarından çıkarılması gerektiğini savunuyorlar.

Müslümanların ve Hispaniklerin ABD’ye girişinin yasaklanması veya Hillary Clinton’a “iğrenç” yakıştırması yapmak gibi gaflarıyla medyada büyük tepki toplayan Trump’ın konuşmalarını Facebook’tan kaldırmak için, şirket içinde büyük tartışmalar yaşanıyor.

İstifa tehditleri başladı

Ancak ofis içinde bu konuda tartışan çalışanlar tam olarak bir sonuca varamayınca da devreye Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg girdi.

Ne kadar yanlış söylemler olduğu düşünülse de bir ABD başkan adayının sözlerini sansürlemenin demokratik seçimlerin sağlığı açısından doğru olmayacağını savunan Zuckerberg, Trump’ın konuşmalarının Facebook’ta kalmasına karar verdi.

Ancak bu karar tartışmaları sonlandırmadı. Bazı Facebook çalışanları şimdi istifa etmeye hazırlanıyor. İstifa kararı almasalar da çok sayıda diğer çalışanın da bu karar hakkında şikayet etmeye devam ettiği dile getiriliyor. 

Diğer bir deyişle, Donald Trump daha başkan olmadan Facebook ofisini bombalamış durumda.

Facebook çalışanları da dahil olmak üzere, çok sayıda genç ve demokrat görüşlü ABD’linin, Trump’ın başkan olması halinde Kanada gibi ülkelere göç etme planı da bulunuyor.

:: Sizce Trump seçimi kazanırsa, Facebook içinde nasıl tepkiler yaşanır?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “Facebook ofisinde Trump kavgası çıktı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  trump saçını boyuyor…bazı türkler gibi..!! neden acaba? erkekler saç boyatırmı?
  iboda boyuyor..muş.. mişli geçmiş zaman..hahahaaa

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Müslümanlara amerikaya giremezsin diye nefret söylemi yapıyor, gidiyor obamanın müslüman babasını amerikaya tartışmaya getiriyor. Çok zengin olmak böyle saçmalatıyor sanırım 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  henüz keşmedilmemiş bir ada falan bulursam gidecem bunaldım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  cCc Trump Reyiz cCc

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ne olursa olsun ''iyi olan kazansın.'' Ama bu iyi gerçekten iyi olan olsun 😀 Herkese iyi günler.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Saçmalama trump dikdatör olur hiç mi konuşmalarını dinlemedin herkes için kötü yani

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Trump başgaan oley

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Trump kazanmalı. Bu sayede müslümanlar birleşir. Trump'ın kazanmasını isterim.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde Trump'ın 10 kat daha beteri, 14 yıldır ülkeyi yönetiyor. Bu Amerikalılar bizim diktatörü görseler intihar ederler galiba. Biz iyi dayanıyoruz demek.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer amerikan medyası ve global şirketler bu adamın başkan olmasına karşıysa kesinlikle Trump bizim için daha hayırlıdır. Trump'ın ortadoğudan askerleri çekmek gibi bir planı var bu da büyük patronların işine gelmiyor.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Kim nereye göç ediyor bırag allah aşgına

" Facebook ofisinde Trump kavgası çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ofisinde Trump kavgası çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ofisinde Trump kavgası çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "