Facebook özüne döndü! Öğrencilere Facebook Campus


10 Eylül 2020 Perşembe 19:40
Facebook özüne döndü! Öğrencilere Facebook Campus

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamasını unvanını elinde bulunduran şirket, Facebook Campus ile özüne dönüş yaptı. Sadece öğrencilere özel olarak geliştirilen ağ ile birlikte 16 yıl sonra tekrardan öğrencilere özel ağ kurulmuş oldu.

2004’te kurulan ve şu anda aktif olarak 1.79 milyar kullanıcısı bulunan sosyal ağ, sadece okul e-posta adresleriyle kayıt olunan sistemi geliştirdi. Bu e-postalarla açılan hesaplar, sıradan hesaplardan farklı bir akışa sahip olacak.

Facebook Campus kullanıma alınıyor

İlk olarak ABD’deki öğrenciler odaklı geliştirilen sosyal ağ, okullara dair içerikleri de öğrencilerin karşısına çıkaracak. Ayrıca her zamanki Facebook ana akışından farklı bir kampüs akışı olacak. Böylelikle öğrencilerin birbiriyle daha kolay ve daha çok iletişim kurması sağlanacak.

Ayrıca sıradan bir Facebook kullanıcısı, Campus ağındaki paylaşıma erişemeyecek. Bu da sadece öğrencilere yönelik bir izolasyon sağlandığı anlamına geliyor. Öğrenci olmayanların da .edu uzantılı bir e-postaya sahip olmamaları, ağa üye olmalarını engelleyecek.

facebook campus

2004’te de aynı anlayışla kurulan Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi en çok kullanılan sosyal platformları da bünyesine katmış durumda. Böylelikle toplam kullanıcı sayısının ciddi sayılarda olduğunu belirtmek mümkün.

Ayrıca son yıllarda genç sosyal medya kullanıcılarının Facebook kullanmayı bıraktığı biliniyor. Snapchat, TikTok, YouTube ve Instagram gibi uygulamaları kullanan kullanıcıların, Facebook’a kazandırılması amaçlanıyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

kimin edu’lu epostası var saçma

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

:D:D:D

" Facebook özüne döndü! Öğrencilere Facebook Campus konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook özüne döndü! Öğrencilere Facebook Campus ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook özüne döndü! Öğrencilere Facebook Campus ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi