Okunma

Facebook’tan Paylaşılan Foto Albümü


27 Ağustos 2013 Salı 06:35
Facebook’tan Paylaşılan Foto Albümü

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’a yeni bir özellik daha eklendi. “Paylaşılan Foto Albümü” olarak adlandırılan özellik birden fazla kullanıcıya aynı albüm altında fotoğraflarını toplama ve yayınlama şansı sunuyor.

Yeni özellik ile bir kullanıcı “paylaşılan foto albümü” yaratarak albüme fotoğraf ekleyebilecek “50 katkıda bulunan kişi” belirleyebiliyor. Bu kişiler de albüm yaratıcısı gibi fotoğraflarını paylaşılan albüme ekleyebiliyorlar. Her kişi için eklenebilecek maksimum fotoğraf sayısı 200 ile sınırlı tutuluyor. Bu rakamın gelecekte yükselebileceği de verile bilgiler arasında.

Paylaşılan foto albümü özelliğinin kalabalık grupların katıldığı kamplar, geziler, düğünler, partiler gibi organizasyonlar ve aile buluşmaları fotoğraflarını bir arada toplamak için faydalı olacağı düşünülüyor. Paylaşılan foto albümü için; “genel”, “sadece katkıda bulunalar”, ve “katkıda bulunanların arkadaşları” olmak üzere üç güvenlik seçeneği sunuluyor. Albüm özelliklerinin kontrolü ise albüm yaratıcısında toplanıyor.

Pazartesi günü kullanıma sunulan yeni özellik bir süre için Facebook’u İngilizce kullanan küçük bir grup tarafından denenecek ve daha sonra tüm hesaplar için aktif hale gelecek.

:: Facebook’ta katıldığınız etkinliklerin fotoğraflarını paylaşır mısınız?

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Facebook’tan Paylaşılan Foto Albümü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    icloud – shared photo stream. işte bunun aynısı. hoşgeldin facebook. bi kerede kendi fikrini üret

  2. SDN Okuru dedi ki:

    güzel,lazımdı.

" Facebook’tan Paylaşılan Foto Albümü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan Paylaşılan Foto Albümü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan Paylaşılan Foto Albümü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "