Facebook Portal ile evlere girecek!


21 Eylül 2018 Cuma 13:02
Facebook Portal ile evlere girecek!

Facebook ev kullanıcıları için hazırladığı görüntülü sohbet cihazını önümüzdeki hafta sunmayı planlıyor. Facebook Portal bu hafta içerisinde tanıtımı yapılan Amazon Echo Show cihazıyla da benzerlikler gösteriyor. İddialara göre iki ekran boyutuyla raflardaki yerini alacak olan cihazın büyük olanı 400 dolar, küçük olanı ise 300 dolar fiyat etiketiyle sunulacak.

Normalde geçtiğimiz mayıs ayındaki F8 etkinliğinde duyurulması planlanan cihazın, geçen sene Facebook’un başını ağrıtan problemler nedeniyle bu tarihe kaldığına dikkat çekiliyor.

Cambridge Analytica şirketinin kullanıcı verilerine ulaşması ve Rusya’nın son yapılan ABD seçimlerinde Facebook’u “etkin” şekilde kullanarak seçimlere müdahil olması tartışmaları Facebook için yıpratıcı bir döneme neden oldu.

Kişisel gizlilik ihlali tartışmalarının önüne geçmek isteyen Facebook Portal, geniş açılı kamerasının merceğini bir kapak yardımıyla kapalı konumda tutabiliyor. Yapay zekayla desteklenmiş kamera sisteminin ekran önündeki insanları tespit edip onların hareketine göre yönünü değiştirdiği ortaya konuyor. Amazon Alexa’nın ses tanıma teknolojisiyle işbirliği içinde çalışabileceği belirtilen cihazın müzik çalma, video oynatma, yemek tarifleri gösterme gibi birçok özelliği beraberinde getirdiği anlaşılıyor.

Facebook Portal cihazını çalışanlar önceden denedi

Portal cihazını kendi çalışanlarının kullanımına sunan Facebook’un cihazı aylarca test etme imkanı bulduğu öne sürülüyor. Portal’ın yetenekleriyle ilgili sorulara Facebook yetkilileri yorum yapmaktan kaçınıyor.

facebook portal

Facebook çatısı altında faaliyet gösteren Building 8 laboratuvarının geliştirdiği ve kullanıcıların beğenisine sunacağı Portal merakla bekleniyor. Building 8 departmanının beyin dalgalarıyla kontrol edilebilen bir arayüz üzerinde de çalışmalar yaptığı basına sızan bilgiler arasında.

Sizce Portal cihazıyla bizleri neler bekliyor?
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook Portal ile evlere girecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Portal ile evlere girecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Portal ile evlere girecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)