Okunma

Facebook Profil Fotoğrafınız Video Olsun


13 Nisan 2016 Çarşamba 05:00
Facebook Profil Fotoğrafınız Video Olsun

Facebook’un, kullanıcı profillerini odağına alarak çeşitli çalışmalarda bulunduğu biliniyordu. Gönderi altına tepki ifadeleri, Facebook Messenger uygulamasına “gizli sohbet” seçeneği gibi çözümlerin ardından şimdide profil videoları kullanıcılara sunulacak.

Facebook kullanıcıları, hareketli bir profil fotoğrafı yüklemek istediklerinde üçüncü parti video uygulamalarını kullanabilecekler.

Yeni Facebook Profil İfade Kit’i sayesinde GIF gibi hareketli görseller kullanıcıların profil fotoğrafları olarak yer alabilecek.

Profil Videosu Destekçileri

Henüz Beta aşamasında olan Facebook Profil Videosu çözümünde bazı destekçilere sahip olacak.

MSQRD, Boomerang, Lollicam, Vine, Beauty Plus, Flixel Cinemagraph Pro gibi uygulamalar kullanıcı profil fotoğrafları yerinde bulunabilecek video çözümleri konusunda destekte bulunacaklar.

Facebook’un diğer video desteği sağlayacak uygulamalara ise açık olduğu Tech Crunch’da yer alan haberde ifade ediliyor.

16-04/13/12679452_1582341742055773_1864780718_n.png

Profil Fotoğrafımı Video Nasıl Yapacağım?

Facebook son dönem bazında kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerde yaptığı üzere, kullanıcılar uygulamaya girdiği anda konuyla ilgili çeşitli duyuruları gösterecek.

Kullanıcının profiline yönlendirilerek sonuçlanacak duyularının ardından, kullanıcıların profil fotoğraflarını video olarak değiştirebilecekleri belirtilecek.

Son aşamada kullanıcılar, uygulama ile bütünleşerek çalışan destekçi uygulamalar sayesinde profil fotoğraflarını  GIF ya da video gibi hareketli görsel olarak değiştirebilecekler.

:: Facebook’un profil fotoğraflarına alternatif olarak getireceği çözüm hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Facebook Profil Fotoğrafınız Video Olsun”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu bayadır var….

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bu özellik hali hazırda ***** var.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Aylardır var zaten bu yeni olan bir şey değil ki ? Zandroid'e bile geldi o derece 😀

" Facebook Profil Fotoğrafınız Video Olsun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Profil Fotoğrafınız Video Olsun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Profil Fotoğrafınız Video Olsun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "