Okunma

Facebook Profil Sayfanız Şenlensin!


10 Ekim 2011 Pazartesi 09:25
Facebook Profil Sayfanız Şenlensin!

Facebook kullanıcıları için her geçen gün yeni uygulamalar geliyor. Bazıları çok sevilirken bazıları da hiç beğenilmiyor. Sevilen ve kullanılan uygulamalardan biri de Facebook Profil Banner uygulaması. Bu uygulama sayesinde profil sayfanız daha güzel ve şaşalı gözüküyor. İster o anlık duygunuzu, favori sporcunuz, sevdiğiniz süper kahramanı, yazıları, ifadeleri anımsatan bannerları profil sayfanızda gösterebilir, isterseniz de kendi bilgisayarınızdaki resmi profil bannerı yapabilirsiniz.

Bu uygulamaları sizde kullanmak istiyorsanız ve profilinizin daha farklı görünmesini istiyorsanız işte bu yazı dizisi tam da size göre. Facebook Profil Banner uygulamalarının kullanımı ve erişimi oldukça basit görünüyor. Sizler için en uygun, en hızlı biçimde banner yapan ve arayüzü kolay üç uygulama seçtik.


http://www.my-banners.com
Bu adres tam olarak Facebook Profil Banner uygulamasına özel bir site. Anasayfa da profilinize koyabileceğiniz bannerlar bulunurken yandaki kategoriyi kullanarak istediğiniz tarzda bannerı da bulabiliyoruz. Ek olarak sitede bulunan banner sihirbazını kullanarak istediğiniz basit bannerı tasarlayabiliyor, profil sayfanızda yayınlayabiliyorsunuz.

Beğendiğiniz herhangi bir bannerın üzerine tıklayarak açılan sayfadan “Upload banner to facebook” linkine tıklayınız. Ardından uygulama facebook duvarınızdan izin isteyecek. Buna onay verdikten sonra kısa süre ardından profil bannerı sayfanızda yayınlanmış olacak.

Sihirbazı kullanarak kendi bannerınızı yaratmak isterseniz;

Orta kısımda bulunan bannera tıklayarak açılan sayfadan istediğiniz gibi arkaplanı değiştirebilir, istediğiniz ifadeyi kullanabilir, istediğiniz resmi ekleyebilirsiniz. Son olarak alta bulunan “Click ONCE to upload to Facebook” linkine tıklayarak profil sayfanızda bannerınızı yayınlayabilirsiniz.

http://apps.facebook.com/prbanner
Bu Profil Banner uygulaması tamamıyla facebook apps linki üzerinden yapılıyor. Uygulama linkine girerek açılan sayfanın ilk olarak iznini onaylıyoruz.

Bu uygulama sayesinde ister bizlere sunulan bannerlardan beğendiğimizi seçebiliyoruz ya da bilgisayarımızda bulunan resmi, profilimizde banner yapabiliyoruz. Uygulama arşivinden banner seçmek için sayfanın üst kısmında bulunan “Create Profile Banner” linkine tıklıyoruz. Açılan sayfadan beğendiğimiz bannera tıklıyoruz. Bir süre bekledikten sonra profilimizde bannerımız yayınlanıyor.

Eğer kendi bilgisayarımızda bulunan favori resmimizi Facebook Profil Banner olarak göstermek istiyorsak; uygulama sayfasının üst kısmında bulunan “Upload Own İmage” linkine tıklıyoruz. Açılan sayfada “Dosya seç” butonuna tıklayarak bilgisayarımızdaki resmi seçiyoruz. Ardından hemen yanda bulunan “Upload İmage” butonuna tıklayarak seçtiğimiz resmin yüklenmesini bekliyoruz. Şimdi “Select the image area as the banner” kısmından bannerımızın son ayarlarını yapıyoruz. Son olarak “Create Banner” butonuna tıklayarak ayarladığımız banner, profil sayfamızda gösteriliyor.

http://www.fbanners.com
Facebook Profil Banner uygulamasına özel site olan ve kullanımı oldukça basit bir Facebook uygulaması. Banner kategorisi oldukça bol olan bu sitede beğendiğimiz hazır bannerları kolayca profilimizde gösterebiliyoruz.

Seçtiğimiz profil bannerının üzerine tıklayarak açılan yeni sayfadan “Upload banner to Facebook” linkine tıklıyoruz. Bizden Facebook duvarımıza izin isteyecek. Onayımızın ardından kısa bir yüklemeden sonra Facebook profil sayfamızda yeni bannerımız yayınlanmış olacak.

Bu derlediğimiz üç uygulama sayesinde sizlerde en hızlı biçimde en kolay yoldan Facebook Profil Banner uygulamaları kullanabilecek ve profil sayfanız şenlenecek.
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Profil Sayfanız Şenlensin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Profil Sayfanız Şenlensin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Profil Sayfanız Şenlensin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "