Okunma

Facebook Profilinizi Özelleştirirken Dikkat


19 Şubat 2012 Pazar 17:30
Facebook Profilinizi Özelleştirirken Dikkat

Son günlerde Facebook kullanıcıları tarafından sık kullanılmaya başlanan ZuperFace adlı eklenti, Facebook profilinize çeşitli özelleştirmeler katıyor.

MSN Plus‘ı genelde çoğu kullanıcı kullanmıştır. Çeşitli titreşim, smile, font ve kullanım değişiklikleri gibi ekstra özellikler ekliyordu. Fakat karşındaki kullanıcıda da MSN Plus‘ın kurulu olması gerekiyordu. Yoksa yaptığınız özelleştirmeleri, karşı taraf göremiyordu.

ZuperFace de aynı mantıkla karşımıza çıkıyor. Facebook profilinizi özelleştirebiliyorsunuz. Farklı olma isteği ve yıllarca Facebook’un benzer temalarından sıkılanlar, uygulamayı kullanmaya başladılar.

Tabi görselliğe aldanan kullanıcılar en önemli sorunu es geçtiler. İşte ZuperFace‘i kurmadan önce bilmeniz gereken gerçekleri sizlere açıklıyoruz.

ZuperFace, eklentinin koşullarında yasal olarak durumdan bahsetmiştir. ZuperFace‘in internet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Koşullar arasındaki son madde, tehlike için bizi uyarıyor. Fakat biz birşeyler yüklerken, detaylara pek bakmıyoruz. O yüzden uygulamalar tehlikeli bir hal alıyor.

Son maddede karşımıza çıkan uyarı:

“ZuperFace Kar amaclı bir eklentidir.Promosyon ve reklam paylaşabilir.”

Evet ZuperFace‘e, Facebook profilinizin çoğu yetkilerini devrettiniz. Profilinize yüklenen izinsiz uygulamalarla, profiliniz reklam ağına dönüşebilir. Sizin yazmadığınız fakat siz yazmışsınız gibi diş beyazlatma ilaçları, sigara bırakma ilaçları gibi bir sürü alakasız reklam paylaşılıyor.

ZuperFace, tam kontrolü biraz da abartıyor. Kendi yüklediği uygulamaları kaldırmanız da epey zor bir hal alabiliyor. Kısacası ZuperFace‘in de yaptığı uyarıyı biz tekrarlıyoruz. Profilinizi renklendireyim derken, reklam çöplüğüne dönüştürmeyin!

:: Facebook profilinize eklenti yüklüyor musunuz?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Facebook Profilinizi Özelleştirirken Dikkat”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Saçmalamayın.Yazı için saçma sapan reklamlar paylaşıyor .Yüklemeyin yükledysenz eklentileri kaldrn

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kurdum mükemmel old ya 🙂 renkli yazı titreşim dışında kalan diger filtreler fonksiyonlar filan var mükemmel.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ındırdım ama nası kullancaqım yardımcı olurmusunuz ?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İndirmiştim, artık chrome açılmıyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bir çok arkadaşım da var aynısı. Bir sürü abuk subuk reklamlar çıkıyor. Facebook şu ana kadar gördüğüm en vasat sistem bunlara çare olamıyor. Gerçi bu sefer tarayıcı kullanılmış ama olsun.

 6. TheJoker dedi ki:

  Zaten böyle tema, renklendirme gibi eklentileri kullananların gizli hiç birşeyi kalmaz. Daha doğrusu uygulama kullananların gizli hiç bişeyi kalmaz ***** />
  Sonra kendi kendine yok belağrısı için ürün reklamları, yok sigarayı bıraktım sende bırakabilirsin gibi reklamlarla dolar.

" Facebook Profilinizi Özelleştirirken Dikkat konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Profilinizi Özelleştirirken Dikkat ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Profilinizi Özelleştirirken Dikkat ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "