Okunma

Facebook’tan sahte içerik açıklaması!


19 Mart 2017 Pazar 16:00
Facebook’tan sahte içerik açıklaması!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından birisi olan Facebook tıpkı diğer sosyal ağlar gibi sahte içerik konusundan muzdarip. Seçim dönemlerinde sosyal ağ üzerinden yayılan sahte içerikler nedeniyle insanların yanlış yönlendirildiğini savunan Almanya, Facebook‘a bu durumla alakalı yaptırım uygulayacağını açıklamıştı.

Facebook pes mi etti? 

Bundan sonra sosyal ağ üzerindeki sahte içeriklerden Facebook‘un sorumlu olmayacağını açıklayan Facebook yetkilileri, buna ek olarak sahte içerikleri kaldırma konusunda çeşitli çalışmalarının da olduğunu belirtti.

17-03/19/indir.jpg

Sahte içeriklerin her zaman her yerde olacağını vurgulayan yetkililer, gerçek hayatta bile bu tarz durumlarla sık sık karşı karşıya kaldığımızı ekledi.

Facebook‘un sahte içerikleri barındırmak istemediğini de özellikle belirten yetkililer bu durumun şu anlık kesin bir çözümü olmadığını söylediler.

1 Milyardan fazla kullanıcıya sahip Facebook‘un bu tarz bir karar alması ise kullanıcılarda kafa karışıklığına neden oldu.

:: Facebook’un sahte içerik kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde belirlemek isteyen Mustafa'nın şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Facebook’tan sahte içerik açıklaması!” üzerine 4 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Boyle birsey mantik olarak olmaz. Icerigin sahte olup olmadigi anlasilamaz, dogrulanmasi cok zordur. Belki sadece Facebook icin gercek bir icerik yayinladilar ama facebook taki bir kendini bilmez kullanici bunun dogru oldugunu dusunmedigi icin kaldirildi. Yani sakat bu isler haci. Gereksiz bir calismaydi zaten.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    sahte içerik ne demek

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Note 5 e android 7.0 geldi türkiye garantili

Yorum yazın

Geri bildirim