Okunma

Facebook Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor


18 Şubat 2015 Çarşamba 18:00
Facebook Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor

Facebook sanal gerçeklik işini bir adım daha ileriye taşıyor. Şirketin ürün müdürü olarak da bilinen ismi Chris Cox, yaptığı açıklamada Facebook’un sanal gerçeklik dünyası için şimdiden çok özel uygulamalar geliştirdiğini müjdeledi. Cox açıklamalarını CodeMedia ile olan özel röportajında gerçekleştirmiş.

Yönetici asıl fikrin kendi kişisel ortamınızı diğer kişilerle, sevdiğiniz insanlar ile gerçek anlamda paylaşabilmeniz olduğunu söylüyor. Bir başka deyiş ile bulunduğunuz mekan da olmak üzere pekçok içeriği direkt olarak diğer Facebook üyelerine gösterebileceksiniz.

Oculust Rift projesini bünyesine geçirerek beklenmedik bir adım atan Facebook, Oculus VR sanal gerçeklik cihazını böylece şahsi platformuna da taşımış olacak. Cox’a göre sanal gerçeklik uygulamaları henüz oldukça erken aşamalarda.

Cihazın son halini alışıyla beraber uygulamaların da tamamlanacağı not düşülürken, Facebook’un bu konuda oldukça hevesli olduğu söyleniyor.

:: Facebook’un sanal gerçeklik uygulamaları ne kadar işe yarar olabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "