Okunma

Facebook Sarhoş Fotoğrafları Engelleyecek


13 Aralık 2014 Cumartesi 22:30
Facebook Sarhoş Fotoğrafları Engelleyecek

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı Facebook, yeni uygulamalarla gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Bu haberimizin konusu henüz hayata geçmiş bir uygulama olmasa da, çalışılan bir uygulama. Yani önümüzdeki dönemlerde bu uygulama hayata dönebilir.

Kafa güzelken, arkadaşların çektiği fotoğraflar engellenecek

Alkol ya da başka bir maddenin kullanılmasıyla beraber oluşan sarhoşluk dolayısıyla yaşanan en büyük sorunlardan bir tanesi fotoğraf. Yaşanan o anların fotoğraflanması ve paylaşılması daha sonra kişilerin başına sorunlar çıkartabiliyor.

Yazılım, sarhoş çekilen fotoğrafları algılayacak ve engelleyecek.

Yazılım nasıl çalışacak? 

Yann Lecun adlı bir Facebook çalışanının dile getirdiği yeni uygulama, kişilerin sarhoş ve ayık hallerindeki ifadeleri ayırabilecek kapasitede. İşte bu yanıyla da sarhoş fotoğraflar engellenebilecek. Lecun, Facebook’un dijital asistan yaratmak istediğini de dile getirdi.

Bu içeriği annen ya da patronun görsün ister misin?

Facebook, baba gibi korumacı politikasını daha da artırabilecek bir uygulama için çalışıyor. Facebook, yapılan yeni yazılımla kullanıcılara “Bu içeriği annenin ya da patronunun görmelerini istediğinden emin misin?” sorusu sorulacak.

Bu yazılımla beraber istemediğiniz fotoğraflarınızın, başkaları tarafından yüklenmeleri engellenecek. Ayrıca içeriklerin de görüntüleme skalasını daha iyi bir şekilde ayarlayabileceksiniz.

:: Facebook’un yeni hamlesi, hayata geçerse sizce güzel olur mu?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Facebook Sarhoş Fotoğrafları Engelleyecek”

 1. TEGÝN dedi ki:

  Niye engelleniyor ki? Býrakýn rezil olsunlar. Ýçerken düþünseydiler.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sebep? Facebook iyice saçamalamaya başladı. Kimin ne paylaştığından onlara ne? Eğer bir suç varsa, muhatapları şikayet edilir ve kanuni cezasını çeker.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  annenle patronun facebookunda ne arıyor asıl

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Özgürlük? Bir yandan iyi bir yandan kötü

" Facebook Sarhoş Fotoğrafları Engelleyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Sarhoş Fotoğrafları Engelleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Sarhoş Fotoğrafları Engelleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "