Facebook, Sayfalar bölümünü yeniden tasarlıyor


07 Ocak 2021 Perşembe 11:47
Facebook, Sayfalar bölümünü yeniden tasarlıyor

ABD’li sosyal medya devi Facebook, Sayfalar bölümünü yeniden tasarlıyor. Beğen butonunun olmayacağı yeni Facebook Sayfalar, öncekine kıyasla çok daha sade bir arayüze sahip olacak. Kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirmesi beklenen yeniliklerin önümüzdeki aylarda gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Facebook Sayfalar, pek çok yeniliğe ev sahipliği yapacak

Son dönemde şirket bünyesindeki platformlarda önemli değişikliklere giden Facebook, bu kez de Sayfalar bölümüne el attı. Sosyal medya devi bugün yaptığı açıklamada, işletmeler, markalar ve ünlü kişiler için Facebook Sayfaları deneyiminde yeni bir görünüm ve his kazandıracaklarını söyledi.

Yeni Facebook Sayfaları’nda özel bir haber akışı olacağını belirten ABD’li şirket, takipçilerin ilgisini çekmek için yeni bir Soru-Cevap formatı ve diğer araçları içeren bir dizi önemli değişiklik olacağını aktardı.facebook-sayfalari-yenileniyor

Facebook Sayfalar, Beğen butonuna veda ediyor

Yeni tasarımda belki de en dikkat çekici değişiklik Beğen butonunun olmaması. Bunun yerine Sayfaların sahip olduğu toplam takipçiye odaklanılacağını belirten Facebook, böylece Sayfalar’ın kaç kişiye ulaştığının çok daha net bir şekilde öğrenilebileceğini aktardı.

Zira Facebook kullanıcıları, bir zamanlar bir Sayfayı beğenmiş olsalar da, zamanla ilgilerini kaybedince Haber Kaynaklarından çıkarmak için ilgili Sayfayı takip etmeyi bırakabiliyor, ancak beğenileri sabit kalıyor. Bu da Sayfaların gerçekte ne kadar kişiye ulaştığını belirlemede doğru sonuçlar vermiyor.

facebook-sayfalar

Öte yandan Yeni Sayfaların kendi özel haber akışlarına sahip olması, en dikkat çekici değişiklikler arasında yer alıyor. Şirket ayrıca Sayfaların takipçileriyle daha iyi etkileşim kurmasını sağlayan yeni bir Soru-Cevap formatı sunuyor.

Bu, içerik oluşturucuların, markaların ya da influencer’ların Instagram Hikayeler‘de hayranlarından sorular alıp cevapladıkları trendi takip ediyor. Söz konusu özellik, hayranların sevdikleri bir içerik oluşturucuyu daha yakından tanımasına ya da markaların tüketicilerle daha sıcak bir iletişim kurmalarına imkan vermesi açısından kesinlike yararlı olabilir.

ABD’li sosyal medya devi, testlerine geçtiğimiz yaz başladığı yeni Facebook Sayfaların, önümüzdeki aylarda yayınlanmaya başlayacağını belirtti.
yazarBerk Baylançiçek

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği iki yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi SDN'de yoluna devam ediyor...
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Bu facebook u kim kullaniyo aciba bi kapatmadilar.

" Facebook, Sayfalar bölümünü yeniden tasarlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook, Sayfalar bölümünü yeniden tasarlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook, Sayfalar bölümünü yeniden tasarlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!