Okunma

Facebook ‘Sayfalar’ yeni özelliklere kavuştu


19 Ekim 2016 Çarşamba 14:30
Facebook ‘Sayfalar’ yeni özelliklere kavuştu

Düzenli olarak bir gelişim hâlinde olup ağını genişleten Facebook, markalar ve kurumlar tarafından da sıklıkla kullanılan ‘Sayfalar’ bölümünü güncelleme kararı aldı.

Sayfalar 1 milyar ziyaretçiye sahip

Her ay 1 milyardan fazla kişi tarafından ziyaret edilen Sayfaları daha zengin bir platform hâline getirme kararı alan dünyanın en büyük sosyal medya ağı, bu şekilde insanların yerel etkinlikleri daha rahat takip etmesini, arkadaşlarından öneriler almasını hedefliyor.

60 milyondan fazla işletme tarafından kullanılan Sayfalarda artık Eylem Çağrısı düğmeleri karşımıza çıkacak ve böylece müşteriler birkaç adımda kolay formlara erişebilecek. Bu şekilde insanlar işletmeleri daha rahat keşfedecek ve etkileşime geçecek, her an, her yerde onlarla iletişim kurabilecek.

Bu güncellemeyle beraber Facebook Sayfalara bazı bileşenler eklenecek. Fakat ne yazık ki bunların tamamı Türkiye’de bulunan uygulama ve siteler değil.

Sipariş Sırası – Delivery.com ya da Slice aracılığıyla restoran sipariş işlemleri
Rezervasyon – Booker, BookingBug, Front Desk, HomeAdvisor, Microsoft Bookings, MyTime, Pingup, Schedulicity, Setster ya da Simplybook.me aracılığıyla rezervasyon başvuruları
Referans – İşletme sahipleri Porch ya da TalkLocal aracılığıyla servisleri için alıntı isteyebilecek
Bilet alımı – EventBrite ya da TicketMaster ile bilet satışı
Gösteri zamanları – Fandango aracılığıyla gösteri takvimleri ve film biletleri satışı

16-10/19/facebok-sayfa.jpg

Ayrıca dediğimiz gibi geliştiricilere Facebook Sayfalarında yeni Eylem Çağrısı düğmeleri sunulacak ve işletme sahipleri servislerini direkt olarak tam bir kontrolle sayfalarına ekleyebilecek. Sayfada kullanılan yazı tiplerinden tutun, renklere kadar her şey özelleştirilebilecek.

Kısacası, Facebook Sayfalar bundan böyle çok daha kullanışlı ve işletme-müşteri dostu bir hâle bürünecek.

:: Kendi Facebook sayfanız var mı?
yazarAnıl Kalkan

Teknolojinin her alanına derin derin bir tutku duyan Anıl, bulduğu her bilgi kırıntısını okumayı ve eline geçen her oyunu oynamayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Facebook ‘Sayfalar’ yeni özelliklere kavuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook ‘Sayfalar’ yeni özelliklere kavuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook ‘Sayfalar’ yeni özelliklere kavuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "