Facebook sayfası nasıl büyütülür?


28 Kasım 2017 Salı 16:54
Facebook sayfası nasıl büyütülür?

Facebook sayfası nasıl büyütülür? hakkında merak ettikleriniz varsa, iyi etkileşim alabilmek ve sayfanızı büyütebilmek adına yapabileceklerinizi sıraladık.

Facebook sayfası nasıl büyütülür?

Sayfanızı optimize edin

Facebook sayfanızla ilgili yapmanız gereken ilk şey, sayfanızı optimize etmek. Bunu yapabilmek içi de 851 x 351 ölçülerinde etiketlere de sahip bir kapak fotoğrafı ve “Hakkında” kısmına yazılmış detaylı bir yazı önemli. Çünkü Google bu hakkında kısmını da indexliyor.

Ayrıca sayfanız yeniyse en az 5 normal gönder, 5 de fotoğraf yüklemeniz faydalı olacaktır.

Daha fazla kişiye ulaşmak için tüm yolları kullanın

Sayfanızın türü ve yapısı ne olursa olsun, temel amacımız daha çok kişiye ulaşmak. O nedenle en basit görünen seçenekleri bile kullanmaktan çekinmeyin. Örneğin “bu sayfayı beğenmeleri için arkadaşlarını davet et” özelliği, sandığınızdan daha güçlü olabiliyor. Çünkü direkt olarak ilgili olmasalar da, arkadaşlarınızın arkadaşlarına da ulaşabilmenin yegane yolu bu.

Bunun yanı sıra Facebook sayfanızın linkini, şahsi profilinize koymak ve diğer sosyal medya hesaplarınızdan da paylaşmanız etkili olacaktır. Ayrıca sayfanızla ilgili olduğunu düşündüğünüz grupları da, yeni insanlar kazanmak için mutlaka kullanın.

Facebook sayfası nasıl büyütülür? diye sorduğumuzda aslında en kısa ve kolay yöntemlerden biri para ödeyerek sayfanızın öne çıkarılmasını sağlamak. Birçok kişi bunun için yüksek bütçe gerektiğini düşünse de, 5 TL hatta 10 TL gibi bütçelerle sıfırdan başlayan sayfalar güzel etkileşimler alabiliyor. Tabii ki reklam verirken bütçeniz ne olursa olsun hedef kitleyi iyi belirlemek ve bütçeyi iyi kullanmak kilit rol oynuyor. Örneğin sadece Türkiye’yi ve burada yaşayan insanları ilgilendiren bir sayfa yönetiyorsanız, Türkiye’den farklı bir lokasyon seçmek çok da mantıklı olmayacaktır. Ayrıca tanıtımda görülecek metin, fotoğraf ve yaş aralığı gibi kriterleri de iyi düşünmelisiniz.

Profilinizin daha çok kişiye ulaşması için yapılabileceklerden bir diğeri de, farklı sayfalara kanal profili ile yorum atmak. Tabii ki bunu yaparken insanlara itici görünecek reklam kokan yorumlar yapmaktan kaçının. Onun yerine ilgili gönderiyle alakalı, düzgün yorumlar atmanız diğer insanlar tarafından sayfanızın görüntülenmesi ve beğenilmesi için mantıklı olacaktır.
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 gün önce

Kusursuz dost arama asla bulamazsın herkesin bir kusuru vardır

" Facebook sayfası nasıl büyütülür? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook sayfası nasıl büyütülür? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook sayfası nasıl büyütülür? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  2. 2 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  3. 3 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  4. 4 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  5. 5 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  7. 7 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  8. 8 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  10. 10 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi