Okunma

İşe Girme Şartı: Facebook Şifresi


23 Şubat 2011 Çarşamba 12:30
İşe Girme Şartı: Facebook Şifresi

Sosyal ağ sitesi Facebook‘un gücü her geçen gün artıyor. Bu gücün temeli ise insanların bu siteye oğlan bağlılığından geliyor. Psikolojik testlerde doğruyu söylemeyen insanlar, sosyal ağ profillerine en özel bilgilerini bile yazmaktan çekinmiyor.

Durumun bu hale gelince, örneği ancak karikatürlerde yaşanacak olan durumlar gerçek olmaya başladı. İşe girmek için Facebook şifrenizi patronunuza vermeyi düşünür müydünüz?

Obama Geçtiğimiz Hafta Facebook CEO’suyla Neler Konuşmuştu?

Amerikan hapisanelerinde kısa süre önce başlayan bir uygulama gardiyan adaylarına ilginç zorunluluklar getirdi. Ülkedeki bazı hapisaneler, iş başvurusu yapan kişilerin en az 4 aydır kullandıkları Facebook hesaplarının şifrelerini kendilerine vermelerini talep ediyor.

Facebook’un Yoksa Çalışamazsın Dönemi mi Başlıyor?


ABD yönetimi Facebook’u olmayanları hapisanede görevli yapmıyor

Hapisanelerin bu isteğinin nedeni ise oldukça ilginç. Yöneticiler, çalışan adayları hakkında detaylı araştırma yapmak için Facebook hesaplarını karıştırmak istiyor.

Özel mesajlarını ve arkadaş çevresini kontrol eden hapisane yönetimi kişiyi uygun bulursa gardiyan olarak işe alıyor. Ülkedeki insan hakları örgütlerinin büyük tepkisini çeken uygulama yaygınlaşmaya başlarsa iş dünyasında komik değişikler olması bekleniyor.

:: Sizden böyle bir ön şart istense işe girmek için Facebook şifrenizi başkalarına verir miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “İşe Girme Şartı: Facebook Şifresi”

 1. surmelim37 dedi ki:

  Bu hale geleceği belliydi.. büyük bir sır gibi sakladıkları ilişkilerini sosyal ağlarda açık ediyor insanlar.. ve daha niceleri var.. çok şükür 2 ay kadar önce kapattım hesabımı.

 2. Spy.94 dedi ki:

  Biz sizi ararız daha sonra

 3. Jojoba dedi ki:

  feysbuk feysbuk ben bu işi ordan buldum
  feysbuk feysbuk galiba ik beni tuttu

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ismail yk ile tanışmamışlar galiba =)

 5. Dragunov dedi ki:

  Sen kapat ben seni daha sonra ararım derim çıkarım ordan

 6. OnLT dedi ki:

  "Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler, iyi günler." der çıkarım bu ne ya. Ev anahtarımı da vereyim girip baksınlar evime birde.

 7. ReDo dedi ki:

  İyice Book’u çıktı : )

 8. virtual worms dedi ki:

  çok saçma…

" İşe Girme Şartı: Facebook Şifresi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşe Girme Şartı: Facebook Şifresi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşe Girme Şartı: Facebook Şifresi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "