Okunma

Facebook’tan Mültecilere Yardım


27 Eylül 2015 Pazar 20:00
Facebook’tan Mültecilere Yardım

Ortadoğu’nun savaş ortamından kaçan Suriyeliler için Avrupa’da oluşturulan sığınma kampları, çok dikkatli bir şekilde denetleniyor. Tekrar ülkelerine dönene kadar ya da AB ülkelerinin sığınmacıları vatandaş olarak kabul edeceği güne kadar bu kamplarda yaşamaya devam edecek olan insanların internet ihtiyacını Facebook karşılayacak.

Geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler Barış Konseyi’ne katılan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bakanlara ve üyelere internetin önemini anlattı. Daha sonra sığınmacı kamplarında internet erişiminin olmadığını ve bunun aslında en gerekli ihtiyaç olduğunu dile getiren Zuckerberg, toplantının sonunda Birleşmiş Milletler Barış Konseyi ile ortaklaşa bir proje için imza attı.

Birleşmiş Milletler ile ortak proje

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’in kürsü konuşması şu şekilde: “İnternet çağımızın artık en büyük ihtiyacı. Çevrimiçi olabilmek birbirlerine ağlarla bağlanan makinelerin ötesinde. Hayatımız artık eskisi gibi değil ve tüm gelişmeler çok çabuk olup bitiyor. Bu sebeple internetsiz bir ortam, hayattan kompuşluktur. Sığınmacı kamplarında internetin olmayışı da aynı bunun gibi bir eksik. Bizim projemiz ile Avrupa’da bulunan sığınmacı kamplarına internet ortamı sağlanacak ve buradaki insanlar sevdikleriyle daha kolay iletişime geçebilecek, gündemi daha yakından ve güncel bir şekilde takip edebilecekler. Sığınmacılar ülkelerinde olan bitenden habersiz. Bu durum onların en doğal hakkı.”

Facebook ve BM ortaklığında geliştirilecek bu çalışma ile devlet bazlı, özel olmayan tüm sığınmacı kamplarına internet erişimi için gerekli sistemler kurulacak. Yüksek kapasiteli oturum açma alanları ve bilgisayarlar ile desteklenecek bu alanlar sayesinde sığınmacılar artık internet erişimi sağlayabilecek. Bu gelişme Facebook’un sosyal sorumluluk projeleri arasında yeni bir adım değil. Popüler sosyal ağ platormu daha önce insanları ilgilendiren birçok sosyal çalışmaya da imza attı. 

:: Facebook sosyal sorumluluk projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

23 yorum - “Facebook’tan Mültecilere Yardım”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ne kadar eksik birşey kampta internet 🙂 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  kurtuldunuz eni sonu coktu kimse giremiyor facebook

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ulan kendi ülkemizde okadar aç varken bu nankörlere iyilik miyilik yapılmaz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Apple ın 30 günlük ücretsiz iCloud kullanımına benzer bir olay
  peki amaç ney REKLAM yazıklar olsun sizlere

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Benim oldgum yerde internet çok zayıf

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ne yardimi amaclari Müslümanlardan reklam adi altinda para ***** cogu Faebook ***** 1 saat girse nerden baksan 30-40 reklam sagda solda belirir 500 binle carp ***** internete yatirilan parayinin üstünde kar demektir
  Zuckerberg bunu hesaplamistir yoksa yardim filan hikaye

 7. SDN Okuru dedi ki:

  önce ev ve barış sonra internet. sıralama önemli.

 8. virtual worms dedi ki:

  modern dunyada hicbir sey karsiliksiz degildir.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  addamlar aç aç ne interneti birader

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bende yardım deyince yemek dir kıyafet dir filan diye düşünmüştüm amacı farklı adamın internetten daha önemli şeyler var şu hayatta adamlar aç geziyorlar bunların derdi hala bi şekilde o insanlardan faydalanmak. Yazık yani belki adamın niyeti benim düşündüğüm gibi değildir ama adamların yapmaya giriştikleri ilk iş saçma olunca başka bişey gelmiyor insanın aklına ……

 11. enable dedi ki:

  Tey Allahim, su durum bu Batililarin ne kadar iki yuzlu ve saklaban oldugunun bir kanadidir. Bu gunlerde Avusturya da, Macaristan da, Almanya da ve bir cok Avrupa ulkesinde multecilerin nasil muamele gorduklerini biliyoruz. nnDaha en temel ihtiyaclari karsilanamazken. Su durumdan guya Sosyal Sorumluluk Projesi adi altinda internet dagitmak ne kadar samimi. nnBizde bravo Mark adamsin diyecegiz. Her neyse Kapitalist akil acidan bile para kazanmaya odakli.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  milletin internete ihtiyacı yok karnı aç o hala ticaretin derdinde neymiş yardım yapıcam yersen

 13. SDN Okuru dedi ki:

  İnsanların karnı aç, internetle doyuracaklar herhalde. :)) Aylık kazancının % 1'ini versin karınlarını biraz olsun doyursun e o zaman biraz iyilik yaptı derim……

 14. SDN Okuru dedi ki:

  İnternetten facebook'a girilmezse kim facebook'a reklam verecekte para kazandıracak o yüzden tüm dünyaya ücretsiz internet lazım. E tabi bunun yanında tüm insanların bilgileride elde edilmiş oluyor. Bu amerika ile facebook'un kazan kazan durumu. Biz senin önünü açalım milyonları kazan sende bize bilgi ver. Dünya hiç iyi bir yere doğru gitmiyor. Allah sonumuzu hayır etsin.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  İnternet vereceğine yemek ver

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Yardım kisvesi altında yiyecek, giyecek, barınak, para yardımı değilde internet bağlayacak, o internetle Türkiye aleyhine propaganda yaparak onları bize karşı kışkırtacak veya işide ve diğer örgütlere neden katılmalısın kampanyaları başlatacak sonuç ortadoğu da onların istediği gibi kan akmaya devam edecek. Onlardan gelecek yardım gelmez olsun.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  şerefsiz aç insanlar evsiz insanlar internet i ne yapsın neyle girsin

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Yok yani millet suyu zor bulurken interneti ne yapacak onu merak ediyorum. Zaten elini adam gibi taşın altına koymaz. Hayırla alakası yok. Ne diyeyim Allah böylelerine akıl fikir versin.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun mark'a…

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Yardima bak

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Yardımmış. İnsanların bilğilerini çalmaya devam demiyorda şerefsiz.

" Facebook’tan Mültecilere Yardım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan Mültecilere Yardım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan Mültecilere Yardım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "