Okunma

Facebook’tan AR geliştiricileri için güncelleme!


02 Mayıs 2019 Perşembe 13:00
Facebook’tan AR geliştiricileri için güncelleme!

Facebook, iki yıl önce AR yazılım paketini duyurmuştu. Geliştiricilerin oldukça ilgisini çeken Facebook Spark AR Studio Windows için bazı yeni güncellemeler ile farklı özellikler getirdi!

Facebook Spark AR Studio için önemli güncellemeleri sundu!

Facebook, F8 Geliştirici Konferansı‘nda Spark AR için daha iyi verimlilik sağlayan ve geliştiricileri için önemli özelliklerin dahil olduğu yeni güncellemesini duyurdu.

Geliştiriciler bu platformu genellikle mobil cihazlara artırılmış gerçeklik uygulamaları yapmak için kullanıyorlar. Şirketin açıklamasına göre, geçen yıldan bu yana bir milyardan fazla insan Spark AR’ın desteklediği AR uygulamasını kullandı.

Facebook, Messenger, Instagram ve diğer uygulamalarda aylık olarak yüz milyonlarca insan bu deneyimleri kullanıyor. Ve bu deneyimlerin hepsinin ortak bir özelliği var: Spark AR Studio ile inşa edildiler. “dedi.

Facebook Spark AR Studio için önemli güncellemeleri sundu! - ShiftDelete.Net (1)

Ayrıca, AR Studio için geliştiricilerin bir projeyi ‘bloklar’ adı verilen küçük, yeniden kullanılabilir parçalara ayırmalarına olanak veren yeni bir özellik getirdiğini de vurguladı.

Bu özellik ile birlikte AR Studio, bir projenin geliştirilmesine yardımcı olmak için paylaşılabilecek ve geliştiricilere katkı sağlayacaktır. Ayrıca, Yama Düzenleyici sıfırdan yeni bir kullanıcı arayüzü ile yenilendi ve ‘bloklar’ gibi yeni özellikler içerecek şekilde yeniden yazıldı.

Yeni Yama Düzenleyici, geliştiricilerin Snapchat benzeri ses efektleri ve müziğe tepki veren içerik eklentilerini uygulamalarına entegre etmelerini sağlayacak.

Facebook, Snapchat’in yeni piyasaya sürdüğü Landmark AR aracına benzer diğer bazı AR araçlarını da sergiledi. Şirket ayrıca, Ekim 2018’den bu yana kapalı beta ile çalışan Instagram için Spark AR’nin bu yaz tüm geliştiricilere açılacağını da bildirdi.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook’tan AR geliştiricileri için güncelleme!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Ar emojileri gelmiş.
    Ar emojilerini şeyaptığım

" Facebook’tan AR geliştiricileri için güncelleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook’tan AR geliştiricileri için güncelleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook’tan AR geliştiricileri için güncelleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "