Facebook Trump yasağına son noktayı koyacak


22 Ocak 2021 Cuma 12:05
ABONE OL
Facebook Trump yasağına son noktayı koyacak

Facebook eski başkan Donald Trump tarafından kullanılan ve askıya alınan, ancak daha sonradan tekrardan aktif edilen hesapla ilgili kesin bir karar almaya hazırlanıyor. Firma bunun için geçtiğimiz yıl kurduğu ve tamamen bağımsız olduğunu belirttiği Gözetim Kurulu’ndan faydalanacak.

Facebook Trump için son kararı verecek

Facebook, 7 Ocak’ta eski Amerikan Başkanı Donald Trump’ın hesabını eylemlerde provokatör bir rolü olduğu gerekçesiyle askıya aldı. Bunu da Instagram izledi. Konuyla ilgili olarak Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de “Başkanın bu dönemde hizmetimizi kullanmaya devam etmesine izin vermenin risklerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz” dedi. Ancak daha sonra firma söz konusu hesapların yeniden aktif olması kararını verdi.

facebook-trump-yasagina-son-noktayi-koyacak

BBC’nin haberine göre konu hakkındaki nihai kararın verilmesi içinse gözler firmanın kurduğu ve tamamen bağımsız olan Gözetim Kurulu’nda. Geçtiğimiz gün Gözetim Kurulu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki olayları ve Facebook’un bunlara tepkisini yakın takip ettiğini belirtti. Kuruldan yapılan açıklamaya göre davayla ilgili verilecek karar Facebook için bağlayıcı olacak. Ayrıca Trump’ın Facebook ve Instagram üzerinden süresiz olarak yasaklanıp yasaklanmayacağının sonucunu belirleyecek.

Söz konusu olay için beş üyeli bir vaka inceleme ekibi kurulacak. Trump da neden askıya alınma işlemine yönelik bir kullanıcı beyanı gönderme imkanına sahip olacak. Eleştirmenler ise, kurulun sadece Facebook’un zor kararları dışarıdan almasına izin verdiğini ve Kasım ayındaki ABD seçimlerinden önceki hiçbir vakanın gözden geçirilmediğini eleştiriyor.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Facebook Trump yasağına son noktayı koyacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook Trump yasağına son noktayı koyacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Trump yasağına son noktayı koyacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  2. 2 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  3. 3 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  4. 4 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  5. 5 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  6. 6 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği
  7. 7 Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E içinde PlayStation 5 oynadık!
  8. 8 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  9. 9 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  10. 10 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!